بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

ارتودنسی رنگی | کاربرد ارتودنسی رنگی

خانم دکتر ترمه

ارتودنسی رنگی | کاربرد ارتودنسی رنگی

در دندان پزشکی ارتودنسی رنگی از مواردی است که در میان کودکان و نوجوانان بسیار جالب توجه می باشد. اما به طور کلی می توان گفت برای تمامی افراد بندهای رنگی وجود دارد که می توانند در طول درمان از رنگ بندی های متفاوت آن استفاده کنند.

انواع کش های ارتودنسی

 دو نوع کش در ارتودنسی مورد استفاده قرار می گیرد که کاربردهای خاص به خود را دارند.

*نوعی از این کش ارتودنسی بندهای الاستیک کوچکی می باشند که بر روی براکت ها و بریس ها قرار می گیرند. نام های دیگر این بندهای ارتودنسی، حلقه یا لیگاتور می باشد.

*نوع دوم، کش های ارتودنسی بزرگتری هستند که برای کمک به مرتب شدن دندان ها در بین دو فک بالا و پایین بین دندان ها جای می گپیرند تا دندان ها را به طور مرتب بر روی یکدیگر تنظیم نماید.

این ارتودنسی رنگی با بریس های رنگارنگ بسیار زیبا و جذاب می باشند. اما اگر شما جزو افرادی هستید که انتخاب کردن برای شما دشوار است، نیاز نیست نگران باشید. این متد به شما اجازه می دهد که انتخاب آزادانه ای در میان رنگ های مختلف داشته و یا حتی آن ها را به شکل ترکیبی استفاده کنید.

ارتودنسی رنگ صورتی را دخترها ترجیح می دهند و یا اینکه می خواهید یک پسر اسپرت با رنگ سرمه ای باشید، در هر حال انتخاب با شماست.

 رنگ های ارتودنسی را می توان در موارد زیر بیان داشت:

*رنگ های سفید و شفاف: کش های سفید و شفاف برای افرادی که نمی خواهند ارتودنسی آنها جلب توجه کند مناسب می باشد. زیرا سبب جلب توجه کمتر می شود.

*رنگ های نقره ای و خاکستری: کش های خاکستری به جهت هماهنگی رنگی با براکت های ارتودنسی بسیار مناسب می باشد و ظاهر یکنواختی خواهد داشت.

*رنگ های نئونی روشن

*رنگ های متالیک تیره

*رنگ های شب رنگ


 افرادی که رنگ پوست آنها روشن است می توان از اکثر رنگ ها استفاده کرد و زیبایی خاص خود را به همراه داشت.

 استفاده از رنگ های روشن تر برای پوست روشن ها مناسب تر می باشد تا دندان های آنها کثیف و تیره به نظر نرسد.

بیشتر کسانی که رنگ پوست تیره یا گندمی دارند می توانند از رنگ های شاد و براق استفاده کنند. شاید این موضوع جالب باشد که بدانید ارتودنسی رنگی، صورت افراد گندمی را شادتر و جذاب تر نشان خواهد داد.

باید از چه رنگ هایی در ارتودنسی رنگی اجتناب کنید:

کش های ارتودنسی زرد رنگ: رنگ زرد می تواند زردی دندان ها را به میزان بیشتری نمایان کند. پس گزینه ی مناسبی برای انتخاب نمی باشد.

کش ارتودنسی سفید رنگ: کش های سفید زودتر کثیف می شوند و آلودگی ها و زردی ها را بیشتر نمایان می کنند.

کش های ارتودنسی شفاف: این کش ها در طول درمان ممکن است تغییر رنگ بدهند و هم چنین ذرات غذا را نیز نمایان سازند.

کش های ارتودنسی مشکی: کش های مشکی ممکن است به اشتباه در ظاهر تصور شود که دندان شما دچار پوسیدگی و خرابی می باشد.

کش های سبز و قهوه ای: این دو رنگ ممکن است برای دیگران به اشتباه نشان دهنده مواد غذایی به جا مانده مانند سبزیجات و… باشد.

رنگ کش های ارتودنسی خود را در هر جلسه مراجعه متناسب با سلیقه خود تغییر دهید.


برچسب ها :

تغییر رنگ ارتودنسی رنگی

کاربرد ارتودنسی رنگی

قیمت ارتودنسی رنگی

ارتودنسی رنگی

بهترین رنگ ارتودنسی


معرفی توسط خانم دکتر ترمه :

دکتر مریم زندیه دکتر دندانپزشکی در ولیعصر جراح- دندانپزشک متخصص بیماریهای دهان و دندان دارای بورد تخصصی فارغ التحصیل دکترای عمومی از اصفهان و دکترای تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی و با 18 سال سابقه کار ،3 سال عضو هیات علمی دانشگاه جندی شاپور اهواز و مدرس سابق جهاد دانشگاهی تهران دارای سابقه خدمت در کلینیک‌ و درمانگاه های متعدد خیریه