ایمپلنت زیگوماتیک

خانم دکتر ترمه و آقای دکتر ابراهیمی

ایمپلنت زیگوماتیک

ایمپلنت زیگوماتیک

د ر واقع باید بگوییم که ایمپلنت های زیگوماتیک طولانی تر از ایمپلنت های دندانی طبیعی هستند و به جای تکیه بر فک بالا، از طریق فضای سینوسی وارد استخوان زیر گونه یا استخوان زایگوما می شوند. بنابراین از ثبات بسیار خوبی در فک برخوردار هستند. این روش جایگزینی برای بیمارانی است که از آتروفی رنج می برند. استفاده از ایمپلنت زیگوماتیک در انتهای دهان به همراه دو ایمپلنت معمولی در جلوی دهان استفاده می شود.

 کار ایمپلنت زیگوماتیک

ایمپلنت زیگوماتیک به استخوان فک در نزدیکی استخوان زایگوما متصل می شود. پس از جراحی، دندان های مصنوعی ظرف سه روز جایگزین می شوند. طول دوره بهبودی پس از جراحی حدود چهار تا پنج ماه است. نتیجه نهایی استفاده از این روش درست مشابه سایر روش های کاشت ایمپلنت است. بنابراین بیمار متوجه تفاوت خاصی در جراحی نمی شود.

فواید ایمپلنت زیگوماتیک نسبت به روش های سنتی:

باید این را در نظر بگیریم که ایمپلنت های زیگوماتیک خیلی بهتر از روش های سنتی ایمپلنت هستند. با استفاده از این روش نیازی به پیوند استخوان در بیمار نمی باشد. روند بهبودی در پیوند استخوان می تواند از شش ماه تا یک سال طول بکشد.  دریافت نهایی دندان به تعویق می افتد. بنابراین استفاده از این روش در بیمارانی که دچار کمبود تراکم استخوان در ناحیه فک هستند، مانع از انجام چندین جراحی سنگین می شود.

مزیت دیگر ایمپلنت زیگوماتیک:

در این روش بیمار ظرف 72 ساعت صاحب یک رشته دندان مصنوعی ثابت در فک می شود در حالی که دریافت دندان در روش های سنتی حداقل 6 ماه طول می کشد.

بهترین روش  جراحی پیوند استخوان از سایر نواحی بدن به استخوان فک است.

در این ایمپلنت زیگوماتیک در یک مرتبه جراحی و با استفاده از بیهوشی عمومی انجام می شود. بنابراین بیماران درد کمتری حس می کنند.

به دلیل طول دوره درمانی کوتاه، بیمار احساس راحتی بیشتری خواهد کرد.

یک روز پس از جراحی، بیمار می تواند هر نوع ماده غذایی حتی مواد سخت و ترد را بخورد.

بلافاصله پس از این روش، بیمار اعتماد به نفس خود را باز می یابد و می تواند به راحتی حرف بزند، بخندد و غذا بخورد.


برچسب ها :

مزایای ایمپلنت زیگوماتیک

درمان ایمپلنت زیگوماتیک

ایمپلنت زیگوماتیک