بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

لمینت کامپوزیتی دندان | هزینه لمینت کامپوزیتی دندان

خانم دکتر ترمه

لمینت کامپوزیتی دندان | هزینه لمینت کامپوزیتی دندان

ونیر کامپوزیت یا لمینت ها رزین های طراحی شده برای نصب روی سطوح خارجی دندان هستند .در نصب کامپوزیت قسمت اندکی از دندان تراشیده می شود. همچنین این ونیر ها در مدتی که در مطب دندانپزشک منتظر هستید، آماده می شود بنابراین کل روند درمان ونیر کامپوزیت در یک جلسه قابل انجام است.


ونیر کامپوزیت دندان

در واقع انجام ونیر کامپوزیت دندان نسبت به لمینت سرامیکی از لحاظ هزینه به صرفه تر است. هم چنین ونیر کامپوزیت را میتوان طی یک  یا دو جلسه حدود 4الی 5 ساعت برای هر فک انجام داد. طول عمر ونیر کامپوزیت دندان  بین 4 تا 8 سال است که بستگی به رعایت بهداشت دهان و دندان دارد. در این نوع درمان کامپوزیتی نیاز به تراش دادن زیاد دندان نیست و حتی ممکن است بدون تراش دادن آنها کار انجام شود.

اگر کامپوزیت دندان به طرز صحیح و توسط متخصص انجام شود به هیچ وجه موجب بدبویی دهان و التهاب لثه نمیشود.  ونیر کامپوزیت دندان  برای درمان لب پریدگی و شکستگی های دندانی، برطرف کردن بد فرمی و بهم ریختگی دندانها، فواصل باز بین دندان ها و مشکلاتی از این استفاده میشود. اگر از کامپوزیت با کیفیت بالا استفاده و در هنگام ساخت به خوبی پالیش شوند به سختی دچار تغییر رنگ می‌شود. با این حال باید هر 6 ماه یک بار برای پولیش به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

به دلیل اینکه رزین ماده ای متخلخل است، تغییر رنگ خواهد داد. همچنین این ونیر ها مستعد شکسته شدن هستند. با این حال ونیر کامپوزیت ها ماندگار هستند و می توانند با رسیدگی و مراقبت مداوم، از 4 تا 8 سال دوام بیاورند.

یکی از بزرگترین مزیت های ونیر کامپوزیت دندان  قابل بازگشت بودن روند درمان است به این معنی که  دندانپزشک می تواند در صورت لزوم آنها را جایگزین کند یا به طور کلی از روی دندان بردارد. ونیر ها مقرون به صرفه تر هستند.

لمینت سرامیکی و هم لمینت کامپوزیت دندان لایه ای است همرنگ دندان ها ، که برای اصلاح رنگ و یا اصلاح طرح دندان ها استفاده میشود. این روزها این درمان یکی از رایج ترین درمان های ترمیم زیبایی دندانپزشکی به شمار میرود.

این لمینت دندان از نظر جنس و ساخت متفاوت است و به دو نوع سرامیکی و کامپوزیتی تقسیم می شود.

لمینت کامپوزیتی دندان  : این نوع لمینت ارزان تر و ثبات رنگ کمتری نسبت به نوع دیگر دارد اما مزیت آن نسبت به نوع دیگر این است که در آن دندان تراش کمتری می یابد.

لمینت سرامیکی : این نوع لمینت دندان نسبت به نوع دیگر با دوام تر و مقاومتر است و ثبات رنگ بیشتری دارد و دارای ظاهر زیباتری هستند.

این نوع از ونیرها نیز دو گونه اند ونیر کامپوزیتی در مطب به طور مستقیم ساخته می شوند و ونیر سرامیکی در لابراتوارساخته می شوند و جنس آنها سرامیکی است.


فواید لمینت کردن دندان ها

-بدون نیاز به بی حسی

-انجام درمان تنها در 2 جلسه

-زیبایی چشمگیر و طبیعی

-عدم رنگ پذیری

-مقاومت بسیار بالا

مراقبت های که باید بعد از انجام ونیر کامپوزیتی دندان صورت بگیرد :

1- برای دوام دندانها و جلوگیری از پوسیدگی دندان زیر کامپوزیت باید به طور منظم مسواک بزنید و از نخ دندان به اندازه مناسب استفاده کنید.
2- از خوردن خوارکی های سخت و شکستن آنها با دندان مانند دانه های بادام،پسته و ...بپرهیزید زیرا به آنها آسیب میزند و ممکن باعث شکستگی و ساییدگی کامپوزیت ها شود.
3- خوردن خوراکی های رنگی مانند : چای،قهوه، نوشابه و...،کشیدن سیگار و قلیان به طور مداوم باعث تغییر رنگ کامپوزیت ها میشود.

 

لمینت کامپوزیتی

در واقع لمینت کامپوزیتی یا کامپوزیت ونیر پوششی است که طی یک جلسه بطور مستقیم توسط خود دندانپزشک بر روی دندانها قرار داده و ساخته می شود و در همان جلسه کامل می گردد. جنس این لمینت کامپوزیت دندان  از جنس همان مواد ترمیمی است که هم رنگ دندان می باشند که با مهارت و دقت بسیار زیاد و شناخت اصول زیبایی و آناتومی دندانها بر روی دندان ها ساخته می شود.

این درمان می توان بد فرمی ها ، بعضی انواع بد رنگیها ، فواصل باز بین دندانی ، ترکهای دندانی ، شکستگیهای دندانی ، لب پریدگی های دندانها ، بهم ریختگیهای دندانی خفیف تا متوسط و  … را برطرف کرد.


یکی از ایرادات لمینت های کامپوزیتی دندان  تغییر رنگ حتمی آنهاست که البته با انجام مراقبت های دوره ای و پولیش هر 6 ماه یکبار مشکلات کمتر می شود و مجددا به رنگ اولیه خود برمیگردد ، از طرفی لمینت های کامپوزیتی دندان نسبت به لمینت های سرامیکی از مقاومت به مراتب کمتری برخوردارند وشکننده تر هستند اما از لحاظ ظاهری ، شما را به مطلوبیت لازم خواهند رساند که البته نیاز به نگهداری و مراقبت های دوره ای دارند.

هزینه لمینت کامپوزیتی دندان

هزینه ی لمینت کامپوزیتی دندان در تهران بسیار متغیر است.بسته به شرایط بیمار و دست مزد جراح و دکتر عوامل دارد.

برای اطلاع از لمینت کامپوزیت دندان با دکتر علیرضا ابراهیمی و خانم دکتر ترمه تماس بگیرید.

شماره تماس ما در سایت درج شده است.

 

 


برچسب ها :

مناسب ترین لمینت کامپوزیتی دندان

نحوه لمینت کامپوزیتی دندان

بهترین لمینت کامپوزیتی دندان

هزینه لمینت کامپوزیتی دندان

لمینیت کامپوزیتی دندان


معرفی توسط خانم دکتر ترمه :

دکتر مریم زندیه دکتر دندانپزشکی در ولیعصر جراح- دندانپزشک متخصص بیماریهای دهان و دندان دارای بورد تخصصی فارغ التحصیل دکترای عمومی از اصفهان و دکترای تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی و با 18 سال سابقه کار ،3 سال عضو هیات علمی دانشگاه جندی شاپور اهواز و مدرس سابق جهاد دانشگاهی تهران دارای سابقه خدمت در کلینیک‌ و درمانگاه های متعدد خیریه