بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

رشد استخوان در دهان | زائده استخوانی در دهان

خانم دکتر ترمه

رشد استخوان در دهان | زائده استخوانی در دهان

در واقع می توان گفت که به وجود آمدن برآمدگی در سقف دهان آزار دهنده می باشد به خصوص زمانی که به درمان و یا برطرف نمی شود. بیشتر برآمدگی های به وجود آمده در سطح بدن به سرعت درمان میشوندولی بعضی از این برآمدگی ها نشان دهنده ی یک بیماری جدی و اساسی می باشد.

این بیماری تروما یا رشد استخوان در دهان، با وجود استرس یا عفونت در دهان می تواند باعث ایجاد اکستروژن های استخوانی در بالای قوس و در اطراف فک بشود. این بیماری را در زیر زبان نیز می توان یافت . این رشد استخوان در دهان بخشی از یک بیماری به نام اکستوزیس است.

در حقیقت موارد رشد استخوان در دهان می تواند زیاد و متفاوت باشد. در برخی موارد رشد استخوان در دهان  به حدی کوچک است که به سختی قابل دیدن می باشد. برخی دیگر از انواع رشد استخوان در دهان  نیز به قدری سخت و حاد می باشند که مانع خوردن و صحبت کردن بیمار می شود.

در صورتی که این عارضه کوچک باشد، رشد استخوان در دهان به طور عادی نیازی به درمان ندارد. در بعضی از مواقع چاره ای به جز جراحی برای برداشتن آن کاری نمیشود کرد .و با مراجعه به دندانپزشک این عمل انجام می شود.

در هر حال اگر رشد استخوان دردهان غیر قابل کنترل باشد، در عمل صحبت کردن بیمار مشکل پیش می آید. همچنین در چنین شرایطی غذا خوردن  برای بیمار دشوار و باعث اذیت شدن بیمار می شود . زیرا مواد غذایی ممکن است بین استخوان گیر کنند. گاهی نیزرشد استخوان در دهان  در نقطه ای رشد می کند که دارای لبه های تیز است. بنابراین بیمار به طور مرتب به زخم های دهانی مبتلا خواهد شد. چنانچه  رشد استخوان در دهان  در لبه لثه در خط دندان رشد کند، جایگیری دندان مصنوعی در دهان دشوار یا غیر ممکن خواهد شد.

بنابراین برای درمان رشد استخوان در دهان  از جراحی استفاده می شود:

*در ابتدا، برشی در بافت نزدیک به استخوان اضافه در دهان زده می شود.

*سپس از یک ابزار ویژه برای خرد کردن استخوان اضافی در دهان استفاده خواهد شد.

*متاسفانه روی هر استخوان نیز باید برشی ایجاد شود.

*سپس استخوان تخلیه و زخم بسته می شود.


برای درمان بیماری رشد استخوان در دهان به دکتر علیرضا ابراهیمی و خانم دکتر ترمه مراجعه کنید.

شماره ی تماس ما 22862839 می باشد برای نوبت دهی با ما تماس بگیرید.

رشد استخوان در دهان قابل درمان است نگران نباشید با مراجعه به دکتر علیرضا ابراهیمی و خانم دکتر ترمه این مشکل رفع می شود.

 


برچسب ها :

استخوان اضافی در دهان

برآمدگی استخوان در دهان

زائده استخوانی در دهان

رشد استخوان در دهان


معرفی توسط خانم دکتر ترمه :

دکتر مریم زندیه دکتر دندانپزشکی در ولیعصر جراح- دندانپزشک متخصص بیماریهای دهان و دندان دارای بورد تخصصی فارغ التحصیل دکترای عمومی از اصفهان و دکترای تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی و با 18 سال سابقه کار ،3 سال عضو هیات علمی دانشگاه جندی شاپور اهواز و مدرس سابق جهاد دانشگاهی تهران دارای سابقه خدمت در کلینیک‌ و درمانگاه های متعدد خیریه