لمینت دندان چیست

خانم دکتر ترمه و آقای دکتر ابراهیمی

لمینت دندان چیست

برای اصلاح طرح لبخند و داشتن لبخند زیبا از لمینت سرامیک و ونیرکامپوزیت می توان استفاده کرد. برای اصلاح طرح لبخند با لمینت دندان، دندان ها به میزان ضخامت لمینت ( حدود 0.7 تا 1 میلیمتر ) تراش خواهند خورد و پس از قالبگیری و ساخت در لابراتوار, لمینت های سرامیکی روی دندان ها چسبانده خواهند شد. اما برای ونیر کامپوزیت می توان بدون تراش طرح لبخند را اصلاح کرد.

هر دو نوع لمینت تاثیری در جلوگیری از پوسیدگی دندان ندارند. و دندان هایی که لمینت می شوند همانند دندان های طبیعی مستعد پوسیدگی هستند. هر دو نوع لمینت موجب پوسیدگی بیش از حد نرمال در دندان ها نمی شوند. لمینیت دندان به دلیل نیاز به تراش به دندان ها آسیب می زند. و هیچگونه تاثیری در استعداد دندان ها به پوسیدگی ( کاهش یا افزایش ) ندارد. ونیر کامپوزیت در صورتی که بدون تراش دندان ها انجام گردد آسیبی به دندان ها نمی رساند. و همانند لمینیت دندان در استعداد به پوسیدگی نقشی ندارد. در صورتی که برای ونیر کامپوزیت دندان ها تراش بخورند، از نظر آسب رسانی به دندان ها مشابه لمینت دندان می باشد. تمامی مطالب فوق در حالتی است که دندانپزشک زیبایی شما، طرح لبخند را با تکنیک صحیح و به درستی انجام داده باشد. در صورتی که اصلاح طرح لبخند ( لمینت و یا ونیر کامپوزیت ) به درستی انجام نشده باشد، استعداد دندان ها به پوسیدگی، بسیار بیشتر از حالت عادی می گردد.

همچنین در این حالت التهاب و تحلیل لثه و استخوان ایجاد می گردد که موجب لقی و از دست دندان زودهنگام دندان ها خواهد شد. بنابراین در انتخاب دندانپزشک زیبایی نهایت دقت را بعمل آورید. دندانپزشک زیبایی خوب را می توان با مشاهده نمونه کارها، پرس و جو از مراجعه کنندگان قبلی و کسانی که لمینت انجام داده اند و نیز توضیحاتی که ایشان در جلسه اول انجام می دهند، شناسایی نمود.


برچسب ها :

لمینت کار دندان

مناسب ترین لمینت دندان

بهترین لمینت دندان

قیمت لمینت دندان

لمینت دندان

بهترین لمینت کار دندان

دکتر لمینت کار دندان در تهران