بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

نحوه نگه داری دندان شیری | طریقه نگه داری دندان شیری

خانم دکتر ترمه

نحوه نگه داری دندان شیری | طریقه نگه داری دندان شیری

باین این طور بگوییم که اکثر والدین امروزه مراقبت از دندان های شیری در کودکان را جدی نمی گیرند.این گونه دندان‌های شیری کودکان نیز باید حفظ و مراقبت شود زیرا مراقبت از این دندان‌ها سبب زیبایی دهان و دندان‌ها در سن بلوغ می‌باشد.


در آمدن دندان های شیری از سن 6 ماهگی به بعد در نوزادان شروع می شود. این گروه از دندان ها، شیری هستند که بعدا با بزرگ تر شدن کودک جای خود را به دندان های دائمی می دهند. دندان های شیری 20 عدد هستند که 10 تا در فک بالا و 10 تا در فک پایین قرار دارند.


این گونه دندان های شیری کودکان به دندان های پیشین، نیش و دندان های آسیاب شیری تقسیم می شوند.

همه دندان‌های شیری مانند دندان‌های دائمی بسیار پراهمیت هستند، ازاین‌ رو باید در حفظ و نگهداری دندان های شیری نیز اهمیت فراوانی قائل بشویم.

بسیاری ازدلایل باعث از بین رفتن زود هنگام دندان‌های شیری در کودکان می‌شوند. درست است که دندان‌های شیری به‌ مرورزمان می‌افتند و از بین می‌روند، اما نگهداری از دندان شیری بسیار مهم می‌باشد در این باره والدین باید اطلاعات کافی و لازم را در رابطه با نگهداری از دندان شیری داشته باشند. به این موضوع توجه کنید که مراقبت از دندان‌های شیری مثلاً در مقطع سه‌سالگی باید بیشتر از هر زمان دیگری انجام گیرد.

نکاتی در نگهداری از دندان های شیری

در واقع هر اندازه که به دندان های دائمی اهمیت میدهیم ، دندان های شیری باید به خوبی نگهداری شوند. رعایت بهداشت دهان، و نگهداری از دندان های شیری اولین کاری است که باید به کودکان آموزش دهیم . استفاده از نخ دندان مخصوص کودکان همراه با آموزش طرز صحیح مسواک زدن می تواند نقش مهمی در عدم پوسیدگی دندان های شیری داشته باشد. متاسفانه بسیاری از کودکان در سن سه سالگی دچار پوسیدگی دندانی می شوند. اگر نکات نگهداری از دندان های شیری رعایت شود، به خوبی این دندان ها تا رویش دندان دائمی، باقی می مانند.

باید بگوییم که تغذیه نقش مهمی در نگهداری از دندان های شیری دارد. در صورتی که کودک به طور مداوم از شیرینی جات و ترشی جات استفاده کند، علاوه بر این که حساسیت دندانی در او ایجاد می شود، دچار پوسیدگی دندانی هم خواهد شد.والدین  باید نظارت مستقیم بر روی تغذیه کودکان خود داشته باشند تا دندان های شیری کودک، عمر طولانی تری داشته باشد. حتی اگر تصور می کنید که این دندان ها قرار است به روزی بیفتند و جایگزین بهتری دارند، باز هم باید از آن ها مراقبت کنید.

مراجعه دقیق و به موقع به دندانپزشک خوب در تهران  و بررسی کلی وضعیت دندان های کودک، می تواند کمک بزرگی  به نگهداری دندان های شیری کند. روش های بسیاری برای کاهش پوسیدگی دندان های کودکان وجود دارد. یکی از این روش ها، فیشورسیلانت است. فیشورسیلانت دندان های کودکان راهی مطمئن برای افزایش عمر دندان های شیری محسوب می شود.

 
حفظ دندان های شیری بمانند دندان های بلوغ بسیار مهم است. نوشیدن آب میوه با شیشه شیر باعث افزایش پوسیدگی دندان کودکان خواهد شد.


شاید تصور کنید نگهداری از دندان های شیری کار ضروری و مهمی نباشد. دندان های شیری گنج مهمی در زندگی کودکان هستند.


برچسب ها :

نحوه نگه داری دندان شیری

طریقه نگه داری دندان شیری

نگهداری از دندان شیری

روش های مراقبت از دندان شیری

هرینه درمان دندان شیری


معرفی توسط خانم دکتر ترمه :

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


فروش لوازم یدکی مزدا در سایت مزدا - مشاوره خرید لوازم مزدا - آگاهی از خرید لوازم یدکی مزدا - توضیحات مکمل لوازم یدکی مزدا - قیمت مناسب لوازم یدکی مزدا - ضمانت بهترین کیفیت لوازم یدکی مزدا در بازار چراغ برق


فروش اتصالات استنلس استیل در بورس لوله و اتصالات صنعتی و صنایع غذایی (پارس استیل)


لوازم یدکی وینگل - لوازم یدکی کاپرا - لوازم یدکی ون - نمایندگی ون - لوازم وینگل|لوازم کاپرا
وارد کننده لوازم یدکی کاپرا و لوازم یدکی وینگل در بازار چراغ برق با ضمانت بهترین قیمت و کیفیت,قیمت آخر لوازم کاپرا را از ما بخواهید


فروش لوازم یدکی لیفان|لوازم یدکی لیفان فابریکی|لوازم لیفان اصلی لوازم یدکی لیفان |لوازم یدکی لیفان فابریکی|لوازم لیفان اصلی برای استعلام قیمت و ثبت سفارس تماس بگیرید 09125101633 فروش لوازم یدکی لیفان در بازار چراغ برق با ضمانت بهترین قیمت و کیفیت فروش لوازم یدکی تخصصی لیفان + لوازم لیفان را گران نخرید


ماشین ظرفشویی آاگ - قیمت بدونه واسطه ماشین ظرفشویی آاگ در نمایندگی ااگ برتر ضمانت بهترین قیمت ۰۹۱۰۹۶۶۳۹۵۸ استعلام قیمت ماشین ظرفشویی ااگ با شماره ای نمایندگی رسمی ااگ امکان پذیر میباشد. فروش ماشین ظرفشویی آاگ در نمایندگی رسمی و اصلی با ضمانت نامه اصلی شرکت ااگ