بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

ارتودنسی متحرک |مراحل ارتودنسی متحرک

خانم دکتر ترمه

ارتودنسی متحرک |مراحل ارتودنسی متحرک

ارتودنسی متحرک نوعی دستگاه است ک می توانید آن را از دهان خود خارج کنید. زیرا این دستگاه ارتودنسی به دندان های شما چسبانده نمی شود. آنها طوری طراحی شده اند که متناسب با سایز دهان شما باشد و به برنامه درمان ارتودنسی شما کمک می کند. توجه کنید که متخصص ارتودنسی شما برنامه درمان ارتودنسی شما را طرح ریزی می کند و اوست که در نهایت درباره استفاده از ارتودنسی متحرک در درمان ارتودنسی شما تصمیم می گیرد.

دستگاه های ارتودنسی متحرک به طور معمول به دو دسته تقسیم می شوند. گروه اول متناسب با حرکت های ساده دندانی می باشد. دومین گروه از دستگاه های ارتودنسی متحرک برای حرکت دادن فکین (مندیبل و ماگزیلا) یا همان فک بالا و پایین متناسب است.


مراحل ارتودنسی متحرک بسیار ساده است. بیمار پس از ویزیت با متخصص ارتودنسی، رادیوگرافی درخواستی پزشک را تهیه می نماید.

 

در جلسه اول  قالب گیری از فک انجام می شود که حدود پنج تا ده دقیقه زمان نیاز دارد سپس این قالب به لابراتوار برده می شود و بعد از حدود یک هفته آماده می شود.

در جلسه دوم درمان ، پلاک روی دندانها قرار می گیرد و متخصص نحوه گذاشتن و برداشتن پلاک را به بیمار آموزش می دهد. باید توجه داشت در روزهای اولیه کمی درد یا خراش های کوچک ایجاد می شود که به سرعت بهبود می یابد، همچنین نحوه صحبت کردن بیمار کمی دشوار می شود که با مرور زمان به آن عادت می کند. یکی از بهترین روش ها برای سریعتر عادت کردن به پلاک، این است که با صدای بلند آواز یا کتاب بخواند.

هر شش هفته یکبار، بیمار می بایست جهت تنظیم مجدد پلاک مراجعه کند و در مدت چند دقیقه دندانپزشک این پلاک را خارج از دهان بیمار تنظیم می کند و در جای خود می گذارد. بهترین نتیجه را زمانی می گیرید که هنگام غذاخوردن یا حتی خواب پلاک را از دهان بیرون نیاورید فقط بعد از غذا برای تمیز کردن دندانها و پلاک و در زمان ورزش  خصوصا شنا می توانید پلاک را خارج کنید.

 

مزایای ارتودنسی متحرک

-نظافت در این نوع از ارتودنسی به دلیل قابلیت تحرک و برداشته شدن آن آسان تر است.

-آنها قادرند به دلیل پوشش دادن کام، در جهت عمودی و افقی فشار بیشتری وارد کنند.

-می تواند عقب یا جلو بودن فک را در کودکان در حال رشد اصلاح کنند.

-در اینجا فشار را بین دندان ها  را می تواند پخش کند.

معایب ارتودنسی متحرک

-ارتودنسی ممکن است بیافتد.

-به جز لغزش در دهان، امکان حرکات دیگر این ارتودنسی وجود ندارد.

-در صحبت کردن فرد تاثیر می گذارند.

-ساختن این ارتودنسی ها باید توسط متخصص مربوطه به این کار انجام می شود.

-کشش ماهیچه های دهان دشوار است.

-آنها برای درمان کجی چند دندان مناسب نیستند.

-تحمل ارتودنسی متحرک روی دندان های پایین دشوار است.

نگهداری از ارتودنسی متحرک

-باید از چگونگی برداشتن و گذاشتن صحیح این بریس ها اطمینان حاصل کنید.

-بریس ها باید به نحوی که پزشک توصیه کرده تنظیم شوند تا از پیشرفت درمان خود مطمئن شوید.

-احساس درد و آزردگی در روز های اولیه کاملا طبیعی بوده و ممکن است ثابت شدن و عادت کردن به آنها تا چندین هفته طول بکشد.

-بریس ها باید طبق گفته پزشک همیشه در دهان باشند و تنها برای تمیز کردن و یا شرکت در ورزش های گروهی از دهان خارج شوند. بریس های متحرک باید به محض خارج شدن از دهان درون جعبه ی مخصوص خود قرار بگیرند تا گم نشده و آسیب نبینند.

-بریس ها باید حداقل دو بار در روز تمیز شوند و می توان با استفاده از مسواکی نرم و خمیر دندان مناسب تمام جرم ها را از بین برد.( در هنگام تمیز کردن بریس ها، سینک را با آب سرد پر کنید تا درصورتی که از دستتان افتاد آسیبی نبیند). همچنین می توانید برای ضد عفونی کردن آنها، هر دو روز یکبار از قرص های تمیزکننده ی ارتودنسی استفاد کنید.

-پس از جویدن این قرص ها، دندان ها باید بار دیگر مسواک شوند تا همه ی جرم ها و تجمعات پلاک دهان از بین برود و سپس دهان شویه انجام شود.

-از خوردن برخی از غذاها خودداری کنید: مثلا از جویدن آدامس و خوردن غذاهای چسبنده، سخت و بسیار شیرین بپرهیزید زیرا این غذاها می تواند باعث آسیب و چسبیدن به بریس ها شوند و فرآیند تخریب را آغاز کنند.

-از خوردن نوشیدنی های گازدار و اسیدی مانند نوشابه ها و آبمیوه ها بپرهیزید. خوردن این نوشیدنی ها می تواند باعث از دست رفتن همیشگی مینای دندان شوند. آب بهترین گزینه می باشد.

-باید از بازی کردن و عقب جلو دادن بریس ها خودداری کرده زیرا باعث لق شدن بریس ها می شود و به مرور زمان و با طولانی شدن طول درمان ممکن است شکسته شوند.


بهترین سن برای انجام ارتودنسی متحرک

در واقع زمان برای شروع فرآیند ارتودنسی دوره ایست که به آن دوره ی دندان های مخلوط می گویند. این دوره زمانی است که کودکان هنوز دندان های شیری خود را دارند و چند دندان اصلی نیز به آنها اضافه شده است.پس اولین دندان ها تغییر کرده اند اما دندان های آسیاب هنوز تغییری نکرده اند. این سن حدودا 7 تا 10 سالگی می باشد. در طول این دوره، می توان استخوان فک و دندان ها را به جایگاه صحیح شان منتقل کرد.می توان کودک را از عادات بدی مانند مکیدن انگشت شست و بیرون انداختن زبان منع کرد.

 

آیا استفاده از ارتودنسی متحرک درد دارد؟

امکان دارد بریس های متحرک به مدت 3 تا 5 روز و قبل از عادت کردن دهان، دندان و ماهیچه های دهان آزاردهنده باشند. در صورت نیاز می توانید از دارو های مسکن که برای سردرد است استفاده کنید. در صورتی که در نقطه خاصی از دهان احساس درد می کنید باید سریعا با ارتودنتیست خود مشورت کنید یا به مطب وی مراجعه کنید اما تا حد ممکن از بریس های خود استفاده کنید و آنها را از دهان خارج نکنید.

 

طول دوره ی درمان ارتودنسی متحرک

به طور کلی، درمان با بریس های متحرک کمتر از بریس های ثابت زمان می برد. در برخی موارد بریس های ثابت و متحرک با هم استفاده می شوند. زمان حدودی تخمین زده شده برای درمان در جلسه ی اول ملاقات با ارتودنتیست مشخص خواهد شد.


بهترین روش برای دانستن درمورد انواع ارتودنسی از جمله ارتودنسی متحرک مراجعه حضوری به  دندانپزشکی است.


برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مراحل انجام  ارتودنسی متحرک و قیمت آن می توانید به دکترعلیرضا ابراهیمی مراجعه کنید.

برای داشتن لبخند زیبا با ارتودنسی متحرک با  مطب دکترعلیرضا ابراهیمی تماس بگیرید.برچسب ها :

مزایای ارتودنسی متحرک

مراحل ارتودنسی متحرک

مضرات ارتودنسی متحرک

هزینه ارتودنسی متحرک

ارتودنسی متحرک

قیمت ارتودنسی متحرک


معرفی توسط خانم دکتر ترمه :

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


فروش لوازم یدکی مزدا در سایت مزدا - مشاوره خرید لوازم مزدا - آگاهی از خرید لوازم یدکی مزدا - توضیحات مکمل لوازم یدکی مزدا - قیمت مناسب لوازم یدکی مزدا - ضمانت بهترین کیفیت لوازم یدکی مزدا در بازار چراغ برق


فروش اتصالات استنلس استیل در بورس لوله و اتصالات صنعتی و صنایع غذایی (پارس استیل)


لوازم یدکی وینگل - لوازم یدکی کاپرا - لوازم یدکی ون - نمایندگی ون - لوازم وینگل|لوازم کاپرا
وارد کننده لوازم یدکی کاپرا و لوازم یدکی وینگل در بازار چراغ برق با ضمانت بهترین قیمت و کیفیت,قیمت آخر لوازم کاپرا را از ما بخواهید


فروش لوازم یدکی لیفان|لوازم یدکی لیفان فابریکی|لوازم لیفان اصلی لوازم یدکی لیفان |لوازم یدکی لیفان فابریکی|لوازم لیفان اصلی برای استعلام قیمت و ثبت سفارس تماس بگیرید 09125101633 فروش لوازم یدکی لیفان در بازار چراغ برق با ضمانت بهترین قیمت و کیفیت فروش لوازم یدکی تخصصی لیفان + لوازم لیفان را گران نخرید


ماشین ظرفشویی آاگ - قیمت بدونه واسطه ماشین ظرفشویی آاگ در نمایندگی ااگ برتر ضمانت بهترین قیمت ۰۹۱۰۹۶۶۳۹۵۸ استعلام قیمت ماشین ظرفشویی ااگ با شماره ای نمایندگی رسمی ااگ امکان پذیر میباشد. فروش ماشین ظرفشویی آاگ در نمایندگی رسمی و اصلی با ضمانت نامه اصلی شرکت ااگ