بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

جراحی افزایش طول تاج دندان |قیمت جراحی افزایش طول تاج دندان

خانم دکتر ترمه

جراحی افزایش طول تاج دندان  |قیمت جراحی افزایش طول تاج دندان

جراحی افزایش طول تاج دندان برای نمایان کردن بخش بیشتری از دندان به دلایل مختلف انجام می شود. از بین بردن ظاهر لثه ای و همچنین اطمینان از اینکه پرکردگی ها و روکش ها پشتیبان کافی را دارند، جزء این دلایل هستند. برای اطمینان از اینکه تاج دندان بلندتر به نظر می رسد، بافت لثه و استخوان برداشته می شوند. این جراحی نسبتاً متداول است.

اگر دندان در خط لثه شکسته شود، افزایش طول تاج دندان قسمت بیشتری از تاج را نمایان می کند. به این ترتیب، به جای اینکه لازم باشد دندان را درآورده و ایمپلنت کار گذاشته شود، با این جراحی جای گذاری روکش روی دندان ممکن می شود. اگر در زیر پرکردگی پوسیدگی ایجاد شود، دندانپزشک از جراحی افزایش طول تاج استفاده خواهد کرد تا روکش را روی دندان ثابت کند.

برخی بیماران ترجیح می‌دهند جراحی افزایش طول تاج فقط بر روی دندان‌های مشخص پیشین انجام شود. بدیهی است هر چه تعداد دندان‌های کمتری تحت درمان قرار گیرد، هزینه درمان نیز کمتر خواهد بود.

 

انجام درمان‌های جراحی افزایش طول تاج (C.L) به تخصص پریودنتیکس (جراحی لثه) مربوط است. درواقع متخصص اصلی انجام جراحی‌های لثه پریودنتیست ها هستند.

برخی از جراحان فک و صورت و سایر تخصص‌های دندانپزشکی هم این جراحی‌ها را انجام می‌دهند.

بعد از جراحی لثه معمولاً ناحیهٔ جراحی بخیه زده می‌شود. بیشتر موارد این بخیه‌ها بعد از پنج‌تا هفت روز باید برداشته شوند. بعد از جراحی و برطرف شدن بی‌حسی مقادیری از درد طبیعی است و با داروهای مسکنی که دکترتان تجویز کرده است کنترل می‌شود.

از خوردن غذاهای داغ بعد از جراحی باید خودداری کنید.

در جراحی‌های ناحیه‌ای وسیع‌تر ممکن است پک یخ سرد بعد از جراحی مفید باشد.

ناحیهٔ جراحی را باید تمیز نگه‌دارید. دهان‌شویه‌های که ممکن است تجویزشده توسط دکترتان باشد، برای این منظور است.

روی ناحیهٔ جراحی‌شده را نباید با مسواک محکم بخراشید اما مسواک زدن نرم و بدون فشار روی لثه دندان‌ها مانعی ندارد.

اندکی خونریزی از محل جراحی که خونابه اندکی دردهان ایجاد کند غیرطبیعی نیست و برطرف می‌شود.

درست همانند جراحی های دیگر، در جراحی افزایش طول تاج دندان نیز امکان خونریزی ناحیه برای مدتی وجود دارد. ممکن است عفونت نیز بروز کند. از آنجایی که بافت ریشه در طول عمل جراحی در معرض هوا قرار می گیرد، امکان دارد دندان ها نسبت به دماهای سرد و داغ حساس تر شوند. در اکثر موارد این حساسیت خود به خود یا بعد از نصب روکش دائم فروکش می کند.

در صورت متوقف نشدن خونریزی یا درد شدید، حتما به دندانپزشک خود مراجعه کنید. اگر احساس می کنید ناحیه دچار عفونت شده یا متوجه چرک یا تورم شدید، باید بلافاصله با دندانپزشک خود تماس بگیرید. همچنین باید مراقب ورم غدد لنفاوی در فک پایینی و گردن خود باشید. به علاوه، اگر پانسمان شل شد یا افتاد، این مسئله را حتما با دندانپزشک خود در میان بگذارید.


خطرات جراحی افزایش طول تاج دندان: ناحیه‌ی قرارگرفته تحت عمل ممکن است تا چند روز پس از انجام عمل خونریزی داشته باشد. به علاوه، احتمال عفونت پس از عمل جراحی نیز وجود دارد. این عوارض پس از انجام هر نوع عمل جراحی وجود دارند. برخی از افراد پس از انجام عمل احساس می‌کنند که دندان‌های آن‌ها نسبت به گرما و سرما حساسیت زیادی پیداکرده است. این امر به دلیل بیرون آمدن ریشه‌ی دندان از درون لثه‌هاست. این حساسیت با گذشت زمان و یا با روکش کردن دندان از بین می‌رود. به دلیل برداشتن بافت استخوانی و بافت نرم، دندان عمل شده ممکن است بلندتر از دندان‌های کناری خود به نظر برسد

 

هزینه افزایش طول تاج دندان و اصلاح لبخند لثه‌ای به بزرگی محل درمان و مقدار بافتی بستگی دارد که باید برداشته شود. در بعضی موارد رشد بیش از حد لثه وجود دارد که ممکن است ژنتیکی یا اثر جانبی بیماری لثه یا مصرف دارو باشد؛ در این حالت باید بافت بیشتری برداشته شود.

هزینه افزایش طول تاج دندان و اصلاح لبخند لثه‌ای به بزرگی محل درمان و مقدار بافتی بستگی دارد که باید برداشته شود. در بعضی موارد رشد بیش از حد لثه وجود دارد که ممکن است ژنتیکی یا اثر جانبی بیماری لثه یا مصرف دارو باشد؛ در این حالت باید بافت بیشتری برداشته شود.


درمان افزایش طول تاج دندان

افزایش طول تاج دندان عملی جراحی است که به منظور مشخص کردن بخش بیشتری از ساختار دندان انجام می‌شود تا بتوان دندان را به نحو مناسبی ترمیم کرد. افزایش طول تاج دندان یا بلندتر کردن تاج همان‌طور که از نام آن مشخص است، زمانی انجام می‌شود که بلندی دندان آن‌قدر نباشد که بتوان آن را در درمان‌های ترمیمی مانند گذاشتن روکش حفظ کرد. این روش، روشی جراحی است که دندانی ترمیم شده با عملکرد بهتر و عمر طولانی‌تر را به دست می‌دهد.


برای اطلاع بیشتر در مورد جراحی افزایش طول تاج دندان با ما تماس بگیرید.

 برای دانستن جراحی افزایش طول تاج دندان با مراجعه به دکترعلیرضا ابراهیمی و خانم دکتر ترمه اقدام به مشاوره وطی آن درمان کنید.

برای دریافت نوبت دهی با شماره های مطب تماس بگیرید.

 

 


برچسب ها :

قیمت جراحی افزایش طول تاج دندان

عوارض جراحی افزایش طول تاج دندان

جراحی لثه برای طول تاج دندان

هزینه جراحی افزایش طول تاج دندان

افزایش طول تاج دندان

خطرات جراحی افزایش طول تاج دندان


معرفی توسط خانم دکتر ترمه :

دکتر مریم زندیه دکتر دندانپزشکی در ولیعصر جراح- دندانپزشک متخصص بیماریهای دهان و دندان دارای بورد تخصصی فارغ التحصیل دکترای عمومی از اصفهان و دکترای تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی و با 18 سال سابقه کار ،3 سال عضو هیات علمی دانشگاه جندی شاپور اهواز و مدرس سابق جهاد دانشگاهی تهران دارای سابقه خدمت در کلینیک‌ و درمانگاه های متعدد خیریه