بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

درزگیری یا سیلانت دندان پوسیده

خانم دکتر ترمه

درزگیری  یا سیلانت دندان پوسیده

در این قسمت می خواهیم در مورد سیلانت یا درزگیر دندان صحبت کنیم این درزگیر یا سیلانت دندان  یک پوشش محافظ است که بر سطوح جویدن (شیارهای) دندان‌های عقب (دندان آسیاب کوچک و بزرگ که در در کودکان دارای چهار حفره از پنج حفره است) انجام می‌گیرد. در حقیقت این درزگیر دندان به عنوان یک مانع در برابر غذا، پلاک و اسید عمل می‌کند، در نتیجه از مناطق مستعد پوسیدگی محافظت می‌کند.

به مرور، دندان ها تحت تاثیر پوسیدگی و شکستگی قرار می گیرند. در این قسمت با توجه به شرایط و نوع پوسیدگی ، برای ترمیم دندانهای آسیب دیده در اینجا روشی خاص توسط دندانپزشکان ارائه می شود.

در واقع این نوع درمان درزگیر دندان یکی از راه‌هایی است که به طور کامل دندان را بازسازی می‌کند که به عنوان یک ترمیم دندان غیر مستقیم می باشد. برای انتخاب این روش، باید توجه خود را به ساختارهای دندانه‌ای باقی‌مانده، عادت‌های بیمار و شرایط دندان مورد نظر قرار می گیرد .

دراین جا برای ترمیم دندانها ماده ترمیم کننده بین دیواره های باقی مانده دندان قرار می گیرد و منجر به مقاومت دندان در برابر شکستگی دندان ها می شود. واین کارباعث می شود ظاهر زیبایی در دندان ها به وجود می بیاید.

در واقع مراحل درزگیردندان  وقتی صورت می‌گیرد که تاج دندان به علت پوسیدگی و یا اثر شکستگی بعد از درمان ریشه‌ای آسیب‌دیده باشد.

زمانی که ترمیم و سیلانت  یا درزگیری دندان ها با دقت و مهارت زیادی انجام می شد ،این عمل درزگیری دندان بیشتر عمر می کند. دوام دندان به مسواک زدن و استفاده از نخ دندان بستگی دارد.

در واقع باید گفت که عمر درزگیر دندان به نوع رژیم غذایی، ترکیب بزاق، قدرت دندان و غلظت فلورید آب بستگی دارد.

در این قسمت مهمترین نکته در استفاده از کربوهیدرات ها یعنی شیرینی و تنقلات می باشد. در حقیقت طبیعی است هرچه در طول روز بیشتر قند استفاده شود ، دندانها نیز بیشتر در معرض پوسیدگی قرار می گیرند.

دو عامل اصلی خرابی دندان و پوسیدگی ، باکتری هایی است که در دهان وجود دارد و مصرف غذاهای قندی است.

دندانپزشکان دندانها را با مواد ساخته شده از ترکیبات کلسیم و سیلیکون پر می کنند.

در صورتی که دندان آسیب دیده در جلوی دهان قرار گرفته شده باشد و در معرض دید قرار داشته باشد ، دندانپزشک از ماده ای استفاده میکند که همان رنگ دندانهای اصلی به نام (رزین کامپوزیت) را برای ترمیم آن استفاده کند. این روش درمانی پیوند نامیده می شود.در صورتی که قسمت بزرگی از دندان دچار شکستگی شود ، خواه به دلیل تروما یا پوسیدگی گسترده ، قسمت های آسیب دیده بریده شده و تاجی به نام تاج مصنوعی یا درزگیر دندان بر روی بقیه ساختار دندان قرار می گیرد. روکش بسیار شبیه به تاج طبیعی دندان است و در واقع جایگزینی برای زیبایی و عملکرد برای محافظت از بقیه ساختار دندان است.

اگر دندانپزشک بعد از معاینه ببیند که سطح دندان شکسته شده است ، و ریشه هنوز سالم است ، در اینجا دندانپزشک معالجه آندودنتیک را انجام می دهد و از میله یا پست برای تقویت دندان استفاده می کند.


برچسب ها :

ترمیم دندان

درزگیری دندان

فیشور سیلانت دندان

ترمیم و درزگیری دندان

درمان درزگیری دندان


معرفی توسط خانم دکتر ترمه :

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


فروش لوازم یدکی مزدا در سایت مزدا - مشاوره خرید لوازم مزدا - آگاهی از خرید لوازم یدکی مزدا - توضیحات مکمل لوازم یدکی مزدا - قیمت مناسب لوازم یدکی مزدا - ضمانت بهترین کیفیت لوازم یدکی مزدا در بازار چراغ برق


فروش اتصالات استنلس استیل در بورس لوله و اتصالات صنعتی و صنایع غذایی (پارس استیل)


لوازم یدکی وینگل - لوازم یدکی کاپرا - لوازم یدکی ون - نمایندگی ون - لوازم وینگل|لوازم کاپرا
وارد کننده لوازم یدکی کاپرا و لوازم یدکی وینگل در بازار چراغ برق با ضمانت بهترین قیمت و کیفیت,قیمت آخر لوازم کاپرا را از ما بخواهید


فروش لوازم یدکی لیفان|لوازم یدکی لیفان فابریکی|لوازم لیفان اصلی لوازم یدکی لیفان |لوازم یدکی لیفان فابریکی|لوازم لیفان اصلی برای استعلام قیمت و ثبت سفارس تماس بگیرید 09125101633 فروش لوازم یدکی لیفان در بازار چراغ برق با ضمانت بهترین قیمت و کیفیت فروش لوازم یدکی تخصصی لیفان + لوازم لیفان را گران نخرید


ماشین ظرفشویی آاگ - قیمت بدونه واسطه ماشین ظرفشویی آاگ در نمایندگی ااگ برتر ضمانت بهترین قیمت ۰۹۱۰۹۶۶۳۹۵۸ استعلام قیمت ماشین ظرفشویی ااگ با شماره ای نمایندگی رسمی ااگ امکان پذیر میباشد. فروش ماشین ظرفشویی آاگ در نمایندگی رسمی و اصلی با ضمانت نامه اصلی شرکت ااگ