بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

ایمپلنت زایگومنت | مزایای ایمپلنت زایگومنت

خانم دکتر ترمه

ایمپلنت زایگومنت | مزایای ایمپلنت زایگومنت

ایمپلنت های جدید زایگومنت به عنوان جایگزین پیوند استخوان و جراحی پیچیده استفاده می شود و امکان انجام عمل جراحی را فقط در یک مرحله ساده فراهم می کند. بسته به وجود استخوان، ممکن است فقط یک یا دو ایمپلنت زایگومنت را همراه با 2 الی4 ایمپلنت معمولی دندان برای حمایت از ترمیم (دندان مصنوعی) استفاده کنیم.


این نوع جراحی ایمپلنت زایگومنت می تواند به عنوان یک جایگزین برای عملیات پیوند استخوان های پیچیده استفاده شود و امکان انجام عمل جراحی را فقط در یک مرحله ساده فراهم می کند.

موارد جراحی ایمپلنت زایگومنت

استفاده از ایمپلنت های زایگومنت عبارتند از ایمپلنت های شکست خورده معیوب، افزایش سینوس شکست خورده یا سایر روش های پیوند، و توانبخشی بعد از تومور و رزتاسیون های تروما.

-ایمپلنت زایگومنت طولانی تر از ایمپلنت های دندانی معمولی هستند، به طوری که آنها می توانند به استخوان بسیار قوی در نزدیکی فک دسترسی پیدا کنند

یمپلنت زایگومنت می تواند به عنوان یک جایگزین برای عملیات پیوند استخوان های پیچیده استفاده شود و امکان انجام عمل جراحی را فقط در یک مرحله ساده فراهم می کند.

-بسته به وجود استخوان، ممکن است فقط یک یا دو ایمپلنت زایگومنت را همراه با 2 الی4 ایمپلنت معمولی دندان برای حمایت از ترمیم (دندان مصنوعی) استفاده کنیم.

-در مواردی که از دست رفتن استخوان شدیدتر است، تا 4 ایمپلنت زایگومنت ممکن است برای دستیابی به یک پایدار برای بازسازی استفاده شود.

با استفاده از پروتکل zygoma

جراحان ایمپلنت زایگومنت را از داخل دهان از قله آلوئولار وارد می کنند. با توجه به ساختار، ایمپلنت های زایگومنت می توانند در کنار سینوس های ماگزیلاری قرار گیرند .روشی جراحی باعث کاهش خطر سینوزیت می شود. برای ایجاد ثبات بیشتر، یک تا چهار ایمپلنت استاندارد را می توان در قسمت جلویی فک فوقانی اضافه کرد.

پس از جراحی، بهبودی و زمان بهبودی

بعد از جراحی خونریزی، تورم و درد در ناحیه درمان دیده شود. کیسه یخ در جهت کنترل تورم به شما کمک می کند. و تجویز آنتی بیوتیک از 5 تا 7 روز برای جلوگیری از عفونت و علاوه بر این، برای مقابله با درد، داروهای ضد بی حسی بسیار مفید هستند.

شستشوی پس از عمل با دهانشو کنترل خوبی بر باکتری های دهانی دارد و شما باید از آن استفاده کنید مگر اینکه یک داروی خاص ضد انسداد وجود داشته باشد. دهانشویه کلرهگزیدین مقدار باکتری در حفره دهان را کاهش می دهد و باعث بهبودی روند بهبودی می شود.

تقریبا 2 ماه پس از جراحی ، دندانپزشک شما:

- پروتز را باز کن

- بازنگری ناحیه جراحی

چندین بار به دندانپزشک مراجعه کنید تا پروتز دندانی را تنظیم کنید، و روند بهبودی را بررسی کنید.

4 الی 6 ماه بعد، متخصص پروتز دندان پروتز موقت را با قطعی جایگزین می کند و در نهایت بازسازی دهان شما تمام می شود.

مزایای ایمپلنت دندان زایگومنت نسبت به نمونه های دیگر

1- پیوند استخوان یا افزایش سینوس ضروری نیست به طرز چشمگیری زمان را کاهش می دهد برای رسیدن به ترمیم کامل دهان.

 2-خطر کاهش شکست روند ادغام ایمپلنت.

 3- در واقع، استخوان گونه از جاوااسکریون بالا بسیار سخت تر است و ایمپلنت های زایگومات خیلی طولانی تر و قوی تر هستند.

 4-بیمار دیگر از بی دندانی خجالت زده نمی شود، زیرا او همیشه در دهان دندان خواهد داشت.

 5-عمل جراحی را می توانید در حالت آرام بخش IV انجام دهید در حالی که در خواب هستید.

6- افراد مبتلا به آتروفی فک فوقانی بالا می توانند جایگزین دندان های خود را با ایمپلنت به جای ادامه پروتز های غیر قابل نفوذ متحرک کنند.

7-زیبایی شناسی بیمار برابر یا بهتر از دندان های طبیعی است زیرا ممکن است رنگ و شکل دندان های مصنوعی را تنظیم کند.

خطرات و عوارض ایمپلنت زایگومنت

یکی از مهمترین عوارض که در ارتباط با ایمپلنت زایگومنت وجود دارد، سینوزیت است. بخاطر سوراخ بینی سینوس ماگزیلاری باکتری می تواند دسترسی آسان به منطقه سینوس داشته باشد.

در واقع عوارض جانبی دیگری که در طول و پس از قرارگیری ایمپلنت های زایگومنت دیده  شده است عبارتند از:

- پرستزی عصب 

-فیستول اوریسینال

-سوراخ شدن مدار

 


برچسب ها :

کاشت ایمپلنت زایگومنت

هزینه ایمپلنت زایگومنت

مزایای ایمپلنت زایگومنت

ایمپلنت زایگومنت


معرفی توسط خانم دکتر ترمه :

دکتر مریم زندیه دکتر دندانپزشکی در ولیعصر جراح- دندانپزشک متخصص بیماریهای دهان و دندان دارای بورد تخصصی فارغ التحصیل دکترای عمومی از اصفهان و دکترای تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی و با 18 سال سابقه کار ،3 سال عضو هیات علمی دانشگاه جندی شاپور اهواز و مدرس سابق جهاد دانشگاهی تهران دارای سابقه خدمت در کلینیک‌ و درمانگاه های متعدد خیریه