افزایش طول تاج دندان با لیزر

خانم دکتر ترمه و آقای دکتر ابراهیمی

افزایش طول  تاج دندان با لیزر

 در جراحی افزایش طول تاج دندان با لیزر بیشتر وقت ها  به منظوربالا بردن سلامت بافت لثه یا آماده‌سازی دهان برای درمان‌های زیبایی یا ترمیمی انجام می‌شود. یکی از کاربردهای افزایش طول تاج دندان اصلاح لبخند لثه‌ای یعنی عارضه‌ای است که بافت اضافی لثه دندان‌ها را پوشش داده است. بنابراین افزایش طول تاج دندان و اصلاح فرم و میزان کردن استخوان و بافت لثه بخش بیشتری از دندان بیمار مشخص می‌شود. این درمان را می‌توان بر روی یک یا چند دندان و کل خط لثه انجام داد تا لبخندی زیبا بر روی لب‌های بیمار نقش بندد.

امروزه افزایش طول تاج دندان با دو هدف بطور صورت می گیرد:

1-بهبود ظاهر دندان ها

2-ایجاد امکان دسترسی بهتر دندان پزشک به پوسیدگی های دندان


ایجاد تغییر شکل لثه ها و افزایش طول تاج دندان با لیزر از مزیت های بسیاری در مقایسه با انجام عمل جراحی لثه دارد. انجام این عمل با لیزر بدون درد و خون ریزی است و به داروی بیهوشی بسیار کمتری نیز برای بی حسی بیمار نیاز است و در مواردی نیز نیاز به داروی بی حسی نمی باشد و بدین ترتیب بیمار درد و ناراحتی بسیار کمتری را تجربه می کند.


در جراحی افزایش طول تاج دندان را می‌توان به روش ساده‌تری به نام الکتروجراحی انجام داد. در این درمان برای میزان کردن لثه و مشخص کردن دندان از دستگاه لیزر استفاده می‌شود، اما استخوان دستکاری نمی‌شود. الکتروجراحی معمولاً فقط برای موارد جزئی انجام می‌شود و مناسب پرکردگی‌ها یا شکستگی‌های عمیق نیست.

درمان افزایش طول تاج  دندان با لیزر

صورت تا دو روز پس از جراحی افزایش طول تاج دندان  با لیزر متورم است و برای فرو نشاندن آن باید از کمپرس سرد استفاده کرد. بیمار باید پس از جراحی مسکن و دهانشویه ضدعفونی کننده مصرف کند؛ دندانپزشک داروهای لازم را پس از جراحی تجویز می‌کند. بخیه‌ها پس از یک هفته کشیده می‌شود و متخصص لثه بر روند بهبود نظارت می‌کند.

هزینه افزایش طول تاج دندان با لیزر


هزینه افزایش طول تاج دندان با لیزر به جراح و موقعیت کلینیک بستگی دارد. دندان‌ها قبل از جراحی جرم‌گیری می‌شود؛ که طبعاً هزینه آن جدا از جراحی افزایش طول تاج است. هزینه‌های اضافی مانند پر کردن دندان نیز باید در نظر گرفته شود. از آنجایی که افزایش طول تاج دندان یک درمان زیبایی محسوب می‌شود، بیمه هزینه آن را پرداخت نمی‌کند.


برچسب ها :

قیمت افزایش طول دندان تاج با لیزر

جراحی افزایش طول تاج دندان با لیزر

مراقبت بعداز افزایش طول تاج دندان با لیزر

هزینه افزایش طول دندان تاج با لیزر

افزایش طول دندان تاج با لیزر