دندان خرگوشی | مشکل دندان خرگوشی

دندان خرگوشی | مشکل دندان خرگوشی

خانم دکتر ترمه

دندان خرگوشی | مشکل دندان خرگوشی

دندان خرگوشی

وجود این نوع که به خاطر دو دندان پیشین گفته می شود که بزرگ تر از حالت عادی هستند، کمی بیرون زده اند و حتی لب پایین را تا حدودی می پوشانند. در دندان های خرگوشی ،  مجموعه های فوقانی و تحتانی دندان ها با یکدیگر همسو نیستند. دندانهای فوقانی اغلب بیرون زده و راه خود را به سمت خارج طی می کنند. در بعضی از موارد خفیف ، دندانها امکان دارد چند میلی متر از لبه های پایین لبه جلوتر باشد. دندانها روی لب پایین کشیده شوند این شرایط روی لبخند شما و در نهایت اعتماد به نفس تاثیر می گذارد. در ثانی باعث ایجاد مشکلات بهداشتی مختلف دهان و دندان می شود.

این بیماری یعنی دندان های خرگوشی به دلایل مختلفی از جمله عادت های مکیدن ، سوزش زبان ، مشکلات در اندازه فک و غیره ایجاد می شود.

 ونیرها می توانند در موارد خاص دندانهای  خرگوشی را برطرف کنند. اما برای این کار دندانها باید کمی اصلاح شوند.


زمان مناسب ارتودنسی دندان خرگوشی:

زمان مناسب برای  ارتودنسی دندان خرگوشی سنین پایین تر است زیرا در چنین سنینی دندانهای فرد هنوز نرم بوده و تغییرات با سهولت بیشتری رخ می دهد.رفتن به پیش متخصص دندانپزشکی بخصوص  برای ارتودنسی دندان خرگوشی  جهت درمان های این چنینی در سال های اخیر گسترش پیدا کرده است.

علت های مراجعه به ارتودنتیست در صورت ابتلا به دندان خرگوشی :

-بهبود زیبایی لبخند و اعتماد به نفس بیمار

-بهبود تراز دندان های مولار روی یگدیگر

-جلوگیری از آسیب پذیری دندان های پیشین در ضربات و تصادفات

- جلوگیری از فرسایش زود رس مینای دندان

-کمک به عملکرد صحیح دندان های پیشین در هر دو فک

درمان دندان خرگوشی

تا وقتی که اوربایت ناشی از دندانهای خرگوشی شدید نباشد و موجب بروز ناراحتی نشود، درمان لازم نیست. در صورتی که از ظاهر دندان های خود ناراضی هستید، نیاز است برای درمان به دندانپزشک یا ارتودنتیست مراجعه کنید.


یکی از راه حل های زیبایی دندانپزشکی ، روکش های دندان یا وینرها هستند. این روکش های سرامیکی سفارشی روی دندان های شما قرار می گیرند. ونیرها نقایصی را که ظاهر دندانهای شما را خراب می کند ، می پوشاند.


برچسب ها :

اصلاح دندان خرگوشی

دندان خرگوشی

مشکل دندان خرگوشی

درمان دندان خرگوشی