بهترین لمینت دندان در تهران |روش لمینت دندان

بهترین لمینت دندان در تهران |روش لمینت دندان

خانم دکتر ترمه

بهترین لمینت دندان در تهران |روش لمینت دندان

برای ترمیم و اصلاح دندان ها روش های زیادی وجود دارد ولی لمینت دندان بهترین روش برای دادن لبخندی زیبا به شما می باشد.

برای هر مرد و زنی داشتن لبخندی زیبا مهم می باشد . در بیشترافراد که دندان های آنها نامتقارن و بد شکل هستند این موضوع باعث آزار و اذیت آنها می شود .پس برای داشتن این لبخند زیبا باید دندان های زیبایی داشته باشید که این فقط از طریق لمینت دندان امکان پذیر است .

در واقع به کمک روش لمینت دندان از موادی به رنگ سفید و یا همرنگ با دندان، مشکلات مختلف دندان مانند شکل ظاهری ، رنگ دندان ها ،  طول دندان ها ، شکستگی دندان ها و فاصله‌های زیاد بین دندان‌ها  اصلاح می‌ گردد.

در هرصورت این روکش لمینت دندان دارای پوششی نازک از جنس پرسلن و یا سرامیک می باشد که توسط متخصص دندانپزشکی زیبایی به دندان ها چسبانده می شوند و ظاهر زیباتری را به دندان ها شما می دهند

انواع لمینت دندان

در دندانپزشکی از لمینت دندان که به دو روش  وجود دارد برای اصلاح دندان ها استفاده می شود .این دوروش عبارتند از :

1-لمینت کامپوزیت

2-لمینت سرامیکی  

یکی از روش‌های لمینت دندان  در واقع لمینت کامپوزیت می‌باشددر روش کامپوزیت دندان ، از نوعی  ماده رزین برای پر کردن دندان استفاده می شود که در واقع این ماده از استحکام ، پولیش پذیری و ضریب شکست نوری بالای برخورد دار است ساخته می شود برای ترمیم و اصلاح دندان ها  از استفاده می کنند.

روش دیگر لمینت دندان ، لمینت سرامیکی است  که جنس این نوع لمینت دندان ، از سرامیک یا همان پرسلن می‌باشد که جایگزین مینای دندان طبیعی دندان می گردد دندان های شما با لمینت سرامیکی از رنگی با ثبات بیشتر برخورددار می شود.  لمینت دندان سرامیکی محکم ودوام طولانی دارد  .

مراحل روکش کردن دندان با کمک لمینت دندان

در اولین مرحل دندانپزشک با معاینه دندان ها  ،وضعیت دندان های شما را بررسی و آن را برای شما توضیح می دهد و در مورد استفاده از این دو روش برای دندان های شما توضیحات کامل را می دهد و شما می توانید با مشاوره با او بهترین را برای دندان های خود اتنخاب کنید.

در مرحل بعدی دندانپزشک  با بررسی دندان ها تصمیم می گیرد که آیا دندان ها احتیاج به تراشیده شدن دارد یا نه . اگر لازم بود او مقدارمعینی از سطح دندان را تراش می دهد تا در هنگام قرار دادن لمینت دندان بر روی  دندان مشکلی ایجاد نکند.

بعد از تراش دادن دندان ، دندانپزشک نوع رنگ دندان را با کمک دندان های فرد بیمار مشخص می کند. باید رنگ لمینت دندان با دندان های دیگر متناسب و هم رنگ باشد تا لبخندی زیبا داشته باشد.

در این قسمت دندانپزشک دندان ها را یکسان و مرتب می کند و از خمیری مخصوص برای قالب گیری استفاده کرده و قالب را برای آزمایشگاه می فرستد تا از روی قالب برای بیمار لمینت دندان ساخته شود . بعداز دوهفته این قالب آماده میشود و برای دندانپزشک ارسال می گردد.بعداز آماده شدن لمینت دندان ، دندانپزشک آن را با چسب مخصوص برروی دندان ها می چسباند البته قبل از آن دندانپزشک با قرار دادن لمینت برروی دندان از نوع رنگ و هماهنگی آن با فرم و اندازه دندان مطمئن می شود و بعد اقدام به چسباندن دندان می کند.

مراقبت از لمینت دندان

مراقبت و نگهداری از لمینت دندان بسیار آسان  و راحت  است و مانند دندان طبیعی باید مرتب مسواک شده و از نخ دندان برای تمیز نگه داشتن آنها استفاده شود. دندانپزشکان  معمولا استفاده از خمیر دندانی که حاوی فلوراید باشد و مانع از ساییدگی دندان ها شود. را به شما توصیه می کنند.

دنداپزشک از شما می خواهد بعداز یک هفته به او مراجعه کنید تا با بررسی لمینت دندان وکارایی آن در دهان اطلاع پیدا کند . تا در صورت مشکل بتواند آن را برطرف کند . برای مراقبت از دندان ها باید به طور مداوم به دندانپزشکی مراجعه کنید .


برچسب ها :

بهترین لمینت دندان در تهران

روش لمینت دندان