داشتن لبخندی زیبا با دندان هایی سفید

داشتن لبخندی زیبا با دندان هایی سفید

خانم دکتر ترمه

داشتن لبخندی زیبا با دندان هایی سفید

اگر دوست دارید که با خندیدن دندان های زیبای شما نمایان شود باید در نگهداری از آنها کوشا باشید و با رعایت موارد زیر لبخندی زیبا  با دندان های سفید برای خود به ارمغان بیاورید.


یکی از مهمترین عواملی که روی لبخند و چهره‌ی شما تاثیرگذار است، دندان‌های سالم، سفید و براق هستند، بنابراین برای حفظ سلامت دندان‌ها و لبخند زیبا باید تلاش کرد.

1 - برای سفیدی دندان های خود اهمیت و ازرش قائل باشیدد. 
- از خوردن و نوشیدن موادی که باعث کدر کردن دندان ها می شود تا حد ممکن پرهیز کنید و در صورت مصرف آنها بلافاصله مسواک بزنید.

- استعمال دخانیات نه تنها صدمات جبران ناپذیری به سلامت شما وارد می آورد، بلکه دشمن بزرگی برای دندان و لثه محسوب می شود.

 
2 - به مدت زمان مسواک زدن خود توجه داشته باشید..

فکر نکنید که یک مسواک زدن با عجله می تواند به بهداشت دهان و دندان شما کمک کند. پیشنهاد می کنیم که حداقل دو دقیقه مسواک بزنید.
 

3 - سفت و سخت مسواک نزنید. فکر نکنید این کار دندان ها را تمیزتر می کند.
 

4 - چای را در برنامه غذایی خود بگنجانید

گفته می شود این نوشیدنی دارای خواص ضد باکتری است، از تجمع موادی که باعث پوسیدگی دندان می شوند جلوگیری می کند و همچنین مقدار قابل توجهی فلوراید را نیز در بردارد. روزانه یک فنجان چای نیز برای بهره بردن از تمام این خواص کفایت می کند. البته بعد از نوشیدن چای مسواک را فراموش نکنید چون می تواند باعث تیرگی دندان ها شود.

5 - هر یک ماه یا دو ماه مسواک خود را عوض کنید.

برس مسواک با گذشت زمان و مصرف مکرر نه تنها خاصیت تمیز کنندگی خود را از دست می دهد، بلکه می تواند به محل مناسبی برای تجمع باکتری ها بدل شود.

6 - از دهان شویه هایی که می توانند مانع پوسیدگی و تجمع باکتری در دهان شوند نیز استفاده کنید. البته این کار را پس از مشورت با یک دندان پزشک انجام دهید.

 

7 - زبان خود را هم بشویید.

8 - از مصرف زیاد غذاهای شیرین پرهیز کنید.

9 - از مصرف میوه بخصوص سیب غافل نشوید.


در واقع کمتر کسی در دنیا است که منکر تاثیر دندان سالم و داشتن لبخندی زیبا با دندان های سفید است . پس برای داشتن لبخندی زیبا با دندان هایی سفید موارد بالا را در نظر بگیرید.


برچسب ها :

چگونه لبخند زیبا داشته باشیم؟

لبخندی زیبا با دندان های سفید و زیبا

داشتن لبخندی زیبا با دندان هایی سفید