بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

بلیچینگ(سفیدکردن دندان) | همه چیز در مورد بلیچینگ دندان

خانم دکتر ترمه

بلیچینگ(سفیدکردن دندان) | همه چیز در مورد بلیچینگ دندان

باید این طور بگوییم که در بین روش های سفید کردن دندان  این روش آسیب و صدمه کمتری را به دندان ها میزند واین روش بلیچینگ دندان می باشد.

در واقع برای انجام این روش بلیچینگ دندان از ماده ای بسیار قوی برای سفید کردن دندان استفاده می شود. این ماده حاوی پراکسید هیدروژن یا پراکسید کربامید می باشد که برای سفید کردن دندان‌ها کاربرد دارند. در حقیقت روش بلیچینگ دندان همانند و شبیه کار وایتکس می باشد و همه جرم‌ها و زردی دندان را در خود حل می‌کند و از بین می‌برد.

این روش درمانی ، روش درمانی بلیچینگ دندان برای برطرف کردن تیرگی و رنگدانه هایی که به مرور زمان براثر موادرنگدانه دار مثل چای ،قهوه،توت فرنگ و گوجه فرنگی روی دندان  ایجاد می شود و آنها را از بین می برد. در نتیجه افزایش سن و خوردن نوشابه ها و کشیدن سیگار و ادویه ها باعث تغییر رنگ دندان ها می شود.

بلیچینگ دندان به سه روش انجام میشود:

1-بلیچینگ دندان در مطب

در واقع این روش که با نام آفیس بلیچینگ هم شناخته می‌شود، روشی بسیار سریع و قوی‌تر از بلیچینگ دندان در خانه است. در این روش به علت قدرت بسیار بالای محلول بلیچینگ، دندانپزشک از یک قالب یا ژل محافظ برای حفاظت از لثه‌ها استفاده می‌کند. این روش در حدود یک ساعت زمان می‌برد و نور و گرما می‌تواند اثر بسیار خوبی روی سفیدتر شدن دندان‌ها بگذارند. شما با استفاده از این روش بسته به جنس دندان‌های شما و نوع رنگدانه‌های رسوب کرده می‌توانید انتظار  3 تا 8 درجه سفیدتر شدن دندان‌هایتان را داشته باشید.

2-بلیچینگ دندان در خانه

روش دیگر بلیچینگ دندان در خانه که با اسم هوم بلیچینگ هم شناخته می‌شود یکی دیگر از روش‌های سفیدتر کردن دندان است. این روش مکمل بسیار خوبی برای آفیس بلیچینگ است و معمولا برای ماندگاری بلیچینگ دندان در مطب پیشنهاد می‌شود. برای انجام این روش در خانه به روش قالبی شما ابتدا باید دندان‌های خود را مطب جرمگیری کنید و پزشک باید قالبی را برای محافظت از لثه‌های شما درست کند که در جلسه دوم و همراه با کیت بلیچینگ خانگی در اختیار شما قرار می‌دهد.

یکی دیگر از روش‌های در خانه استفاده از نوارهای سفید کننده است. در این روش یک نوار نازک روی دندان‌های شما قرار می‌گیرد. این نوارها حاوی مواد پراکسید هستند که باعث سفید شدن دندان می‌شوند. شما برای گرفتن بهترین نتیجه  باید روزی دو بار و به مدت 10 تا 14 روز از آن‌ها استفاده کنید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید.

 

3- بلیچینگ دندان  با لیزر

بلیچینگ دندان با لیزر قوی‌ترین و گران‌ترین روش سفید کردن دندان است. این روش مشابه بلیچینگ در مطب (آفیس بیلیچینگ) است. با این تفاوت از که محلول بلیچینگ دندان به کار رفته بسیار قوی‌تر است و علاوه بر آن از اشعه لیزر هم استفاده می‌شود تا با ایجاد گرمای مورد نیاز بهترین نتیجه به دست آید. توجه داشته باشید که امکان به وجود آمدن حساسیت دندان در این روش بسیار بالاست و حتما باید اقدام‌های احتیاطی انجام شود.

فواید و عوارض بلیچینگ دندان

با استفاده از محلول سفید کننده در روش بلیچینگ دندان ، عمل سفید کنندگی دندان صورت می‌گیرد. درمان در کمتر از یک ساعت به طور کلی انجام می‌شود و نتایج آن نیز بسیار قابل توجه است.

 از بزرگترین  و مهمترین مزایای استفاده از روش  بلیچینگ دندان  موثر بودن و دوام آن است. و نتایج استفاده از روش بلیچینگ دندان، بسیار چشمگیر‌تر از نتایج دیگر روش‌های سفید کنندگی دندان است.

علت  و دلیل استفاده از این روش شیمیایی، بسیار قوی‌تر ازمحصولات مشابه است. اما نظارت دندانپزشک هم ضروری است. حتی دندان‌های بسیار زرد و جرم گرفته را می‌توان با روش بلیچینگ دندان، به صورت حرفه‌ای سفید سازی و درمان کرد.

به طور کلی، می توان گفت که تنها خطر و عارضه ای که در مورد بلیچینگ دندان به چشم می‌خورد، حساسیت برخی افراد نسبت به آن است و این حساسیت به ویژه در ساعت‌های اولیه پس از درمان مشخص می‌شود.

برای انجام بلیچینگ دندان باید به نکات زیر توجه کرد:

-کار با روش بلیچینگ  دندان بسیار سخت می باشد و بلیچینگ دندان نیازمند دستان و هنرمند یک دندانپزشک ماهر و با تجربه می باشد و بنابراین در انتخاب دندانپزشک خود باید دقت زیادی کرد .

-بلیچینگ دندان به صورت دائم نمی باشد و بر اثر مواد غذایی احتیاج به ترمیم دارد . دوام و ماندگاری بلیچینگ بستگی به خود فرد و رعایت نکات بهداشتی دارد که ممکن است حتی تا چند سال به طول انجامد .

هزینه بلیچینگ دندان

هزینه  بلیچینگ دندان  بنا به روش بلیچینگ ،هوم بلیچینگ یا آفیس بلیچینگ و موارد مانندی قالبگیری و نوع مواد به کار رفته متفاوت است.

 


برچسب ها :

عوارض بلیچینگ دندان

همه چیز در مورد بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان جیست ؟

قیمت بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان


معرفی توسط خانم دکتر ترمه :

دکتر مریم زندیه دکتر دندانپزشکی در ولیعصر جراح- دندانپزشک متخصص بیماریهای دهان و دندان دارای بورد تخصصی فارغ التحصیل دکترای عمومی از اصفهان و دکترای تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی و با 18 سال سابقه کار ،3 سال عضو هیات علمی دانشگاه جندی شاپور اهواز و مدرس سابق جهاد دانشگاهی تهران دارای سابقه خدمت در کلینیک‌ و درمانگاه های متعدد خیریه