بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

نشانه های غیردندانی که بر دندان تاثیر دارد

خانم دکتر ترمه

نشانه های غیردندانی که بر دندان تاثیر دارد

بایداین را در نظر داشته باشید که نشانه های متعددی بر روی دندان تاثیر می گذارد .در این جا ما  نشانه مهم بیماری غیر دندانی را که وجود دارد و بروی دندان تاثیر می گذاردبه شما معرفی می کنیم. هرسال باید دندان ها را چکاپ کرد و از سلامت و وضعیت دندان اطمینان پیدا کنید چون بعضی از بیمارهای که نشانه مهم بیماری غیر دندانی هم هستند وجود دارند که برروی دندان ها تاثیر می گذارد.

این  نشانه های غیردندانی که بر دندان تاثیر دارد عبارتند از:

1- دیابت نوع دو: یکی از نشانه مهم بیماری غیر دندانی التهاب لثه در این بیماران که دیابت نوع دو را دارند بیشتر است.

2-رفلاکس اسید معده: بدبویی دهان نشانه رفلاکس معده است که باعث نازک شدن دندان می شود.

3-اضطراب شدید:از نشانه مهم بیماری غیر دندانی دیگر ساییدن و فشار دادن دندانها در اثر اضطراب شدید باعث ضعیف شدن انها می شود.

4-پایین بودن تراکم معدنی استخوان: لق شدن دندانها و حتی دندان های مصنوعی که علت ان پایین بودن تراکم معدنی استخوان است.

5-بیمارهای خود ایمنی :بیماری خود ایمنی به نام سندرم شوگرن است.این بیماری به غدد بزاق دهان و اشک چشم حمله می کند و باعث خشکی دهان می شود.

6-اختلال غذایی :البته بی اشتهایی عصبی و پر خوری عصبی برروی ظاهر دندان تاثیر می گذاردکه خود از نشانه مهم بیماری غیر دندانی است  .

7-بیماری سلیاک: در اینجا نوعی بیماری خود ایمنی است که در اثر ماده های به نام گلوتن به روده کوچک آسیب زده و علائم معده ای روده ای دارد که می تواند برروی دندان اثر بگذارد.

البته وجود نشانه های غیر دندانی که برروی دندان تاثیر می گذارد زیاد می باشد که هر صورت باید به پزشک مراجعه کرد.
پس با رعایت بهداشت دهان و دندان، می توانند از بیماریهایی که موجب محدودیت در توانایی های از جمله غذا خوردن ، صحبت کردن و یا حتی یک لبخند زیبا می شود پیشگیری کردو با دانستن نشانه مهم بیماری غیر دندانی می توان از هر نوع مشکل برای دندان ها خود داری کرد. از بیماری های وابسته با دهان و دندان میتوان درد دهان و صورت، از دست دادن دندان، پوسیدگی دندان، عفونت و زخم های دهانی، بیماری های لثه یا پریودنتال و سرطان دهان را نام برد.


برچسب ها :

نشانه های غیردندانی که بر دندان تاثیر دارد

علائم و نشانه های مهم بیماری غیر دندانی


معرفی توسط خانم دکتر ترمه :

دکتر مریم زندیه دکتر دندانپزشکی در ولیعصر جراح- دندانپزشک متخصص بیماریهای دهان و دندان دارای بورد تخصصی فارغ التحصیل دکترای عمومی از اصفهان و دکترای تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی و با 18 سال سابقه کار ،3 سال عضو هیات علمی دانشگاه جندی شاپور اهواز و مدرس سابق جهاد دانشگاهی تهران دارای سابقه خدمت در کلینیک‌ و درمانگاه های متعدد خیریه