بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

دپیگما نتاسیون لثه

خانم دکتر ترمه

دپیگما نتاسیون لثه

اما دپیگمانتاسیون لثه، که در واقع یک لایه نازک از بافت لثه به کمک لیزر تبخیر شده و برداشته می‌شود.در واقع دپیگمانتاسیون لثه  یک لایه نازک از بافت لثه به کمک لیزر تبخیر شده و بعد از آن از روی لثه برداشته می‌شود.

در واقع وجود این ملانین ،کاروتن،هموگلوبین گسترده ترین پیگمان های طبیعی می باشد که در ایجاد رنگ نرمال لثه تاثیر فراوانی دارد. دپیگمانتاسیون لثه داخلی رسوب بیش از مقدار ملانین روی لثه قرار دارد که باعث سیاه شدن رنگ لثه میشود. رنگ دپیگمانتاسیون  لثه ملانین دهان از قهوه ای روشن تا قهوه ای تیره و سیاه تغییر می کند. این بیماری باعث آسیب و صدمه به بافت های نرم که با درد و التهاب و خونریزی همراه می باشد. برای رفع این درد از داروهای ضد درد و ضد التهاب و به خصوص دارهای استروئیدی استفاده می کنند.

البته برای درمان دپیگمانتاسیون لثه از روش های گوناگون استفاده می شود. دندان پزشکان از روش جراحی کرایوسرجری ،تراش لثه توسط فرز و الکتر و سرجری ، و با کمک لیزری که به تازه گی برای این بیماری ارائه شده است استفاده می کنند. این عرضه که رنگ دانه های لثه  دچار مشکل شده است بیشتر در خانم ها و کسانی که لبخند طولانی داشتند به چشم می خورد.

امروزه دندان پزشکان با کمک لیزرهای Nd:YAc وDiod با توجه به طول موج آنها  از این استفاده می کنند. بعضی از دندان پزشکان از لیزرهای Erbium و یا حتی لیزرco2 برای درمان استفاده می کنند. در حقیقت استفاده از این لیزر ها به دلیل طول موج ها که آب موجود در لثه جذب می شود. لیزر برداشتن لایه سطحی سلول های که نقش تولید ملانین را برعهده دارند و باعث تغییر رنگ لثه می شوند که توسط لیزر از بین میرود.

برای برطرف کردن دپیگمانتاسیون لثه با دکتر علیرضا ابراهیمی و خانم دکتر ترمه تماس بگیرید.


برچسب ها :

قیمت دپیگما نتاسیون لثه

دپیگما نتاسیون لثه

درمان پیگمانتاسیون لثه


معرفی توسط خانم دکتر ترمه :

دکتر مریم زندیه دکتر دندانپزشکی در ولیعصر جراح- دندانپزشک متخصص بیماریهای دهان و دندان دارای بورد تخصصی فارغ التحصیل دکترای عمومی از اصفهان و دکترای تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی و با 18 سال سابقه کار ،3 سال عضو هیات علمی دانشگاه جندی شاپور اهواز و مدرس سابق جهاد دانشگاهی تهران دارای سابقه خدمت در کلینیک‌ و درمانگاه های متعدد خیریه