بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

رباط پریودنتال چیست ؟ | شناخت رباط پریودنتال دندان

خانم دکتر ترمه

رباط پریودنتال چیست ؟ | شناخت رباط پریودنتال دندان

یکی از قسمت های دندان که در درون لثه قرار دارد رباط پریودنتال می باشد .به این صورت که رباط پریودنتال یک اتصال کننده دندان با استخوان فک می باشد و این دو را محکم به هم متصل می کند.

رباط پریودنتال عمدتا از بافتی فیبری تشکیل می شود که ریشه دندان و استخوان آلوئول را به هم متصل می کند.در حقیقت این رباط پریودنتال یک سیستم از الیاف بافت همبند کلاژنی که ریشه دندان را به سوکت آن متصل می کند. در این قسمت دندان‌ برای از بین بردن باکتری ها سلول‌های سیستم ایمنی خود را آزاد کرده که  این امر باعث سوزاندن و آسیب رساندن به لثه‌ها، از جمله رباط پریودنتال یا استخوان آلوئولار می‌شود.

این رباط پریودنتال اجازه نمی دهد که نیرویی که هنگام جویدن به دندان وارد می شود به طور مستقیم براستخوان آلوئول تحمیل شود.دندان مستقیما به دندان جوش نخورده است بلکه با رباط پریودنتال به آن متصل شده است.

رباط پریودنتال نیروی جویدن را از دندان و استخوان منتقل می کند و به دندان قابلیت حرکت می دهد.

وقتی که برای درمان دندان لق شده به دندان پزشک مراجعه می کنید او بعد از معاینه اقدام به کشیدن آن می کند برای این کا حفره دندان باید کمی بزرگتر شود تا دندان از رباط پریودنتال  جدا شود .

بعد از فشارهای جانبی مکرر بر دندان باعث می شود رباط پریودنتال پاره شده و دندان از لثه جدا می شود.رباط پریودنتال رشته نارنجی است که بین دندان و استخوان قرار دارد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد رباط پریو دنتال با دکتر ابراهیمی و خانم دکتر ترمه تماس بگیرید.

ما مراجعه به سایت شماره های تماس  در سایت درج شده است .


برچسب ها :

محل قرارگرفتن رباط پریودنتال

شناخت رباط پریودنتال دندان

رباط پریودنتال دندان


معرفی توسط خانم دکتر ترمه :

دکتر مریم زندیه دکتر دندانپزشکی در ولیعصر جراح- دندانپزشک متخصص بیماریهای دهان و دندان دارای بورد تخصصی فارغ التحصیل دکترای عمومی از اصفهان و دکترای تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی و با 18 سال سابقه کار ،3 سال عضو هیات علمی دانشگاه جندی شاپور اهواز و مدرس سابق جهاد دانشگاهی تهران دارای سابقه خدمت در کلینیک‌ و درمانگاه های متعدد خیریه