بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

جلو زدن دندان ها در اثر فشار زبان | درمان جلو زدن دندان در اثر فشار زبان

خانم دکتر ترمه

جلو زدن دندان ها در اثر فشار زبان | درمان جلو زدن دندان در اثر فشار زبان

اما در مورد این فشار زبان به وضعیتی گفته می شود که در هنگام بلعیدن زبان به جای کام به دندان فشار می دهد. این جلوزدن دندان ها در اثر فشار زبان بیشتر در کودکان دیده شده است.

جلوزدن دندان ها  در بین کودکان به خاطر فشار زبان بیشتر شایع تر است زیرا در حالت طبیعی بلع، میانه زبان باید در سقف دهان جای میگیرد نه بین دندان ها ، وقتی زبان بین دندان ها قرار می گیرد دراین صورت دندان ها به جلو رانده می شوند.


جلوزدگی دندان ها یکی از مشکلات رایج در کودکان و بزرگسالان می باشد که این عارضه می تواند به علت ژنتیک، وجود عادت های بد یا تعداد زیاد دندان ها که سبب جلو آمدن تدریجی دندان ها در طول زمان می شود، به وجود آید.

علام غیرطبیعی دندان در اثر فشار زبان بر دندان :

-غنچه کردن

- لیسیدن لب

گزیدن لب یا مکیدن آن باعث حرکت دندان های جلویی می شود .

در صورت دیدن این که  جلو زدن دندان ها در اثر فشار زبان زده باید به دندان پزشک مراجعه کنید تا با عمل ارتودنسی جلوزدن دندان ها  را ترمیم کند.

اگر بعد از عمل ارتودنسی بر دندان فشار وارد شود دوباره در اثر فشار دندان ها به جلو حرکت می کند.در صورت ادامه دندان پزشک از یک وسیله مسدود کننده (قفس زبان ) استفاده می کنند که جلوی حرکت زبان به سمت دندان ها را می گیرد.

عوارض فشار زبان بردندان ها و جلو زدن آنها :

-عقب ماندن فک

-ضعیف شدن عضلات لب و گردن

-عدم تکامل رشد فک و باریک و کشیده شدن صورت

-کشیدگی بینی و غیر طبیعی شدن مسیر هوایی

-اوین بایت ( عدم تماس دندان ها بالا و پایین ) و غیره ....


باید بدانید که عادت فشار زبان و جلو زدن دندان در طول دوره درمان ارتودنسی را افزایش می یابد . زیرا که دائما در حین درمان زبان به دندانهای جلویی فشار وارد می کند و نمی گذارد به موقعیت مناسب باز گردند. بعد از خارج کردن براکت هم نتایج درمان از بین رفته و دوباره دندانها به موقعیت بد سابق یعنی جلوزدگی دندان ها باز می گردند.

برای درمان جلو زدن دندان ها در اثر فشار زبان با دکتر ابراهیمی و خانم دکتر ترمه مشورت کنید .

شماره های ما در سایت درج شده است.


برچسب ها :درمان جلو زدن دندان در اثر فشار زبان

هزینه اردتونسی دندان ها

عادت جلو زدن دندان در اثر فشار زبان

جلو زدن دندان در اثر فشار زبان


معرفی توسط خانم دکتر ترمه :

دکتر مریم زندیه دکتر دندانپزشکی در ولیعصر جراح- دندانپزشک متخصص بیماریهای دهان و دندان دارای بورد تخصصی فارغ التحصیل دکترای عمومی از اصفهان و دکترای تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی و با 18 سال سابقه کار ،3 سال عضو هیات علمی دانشگاه جندی شاپور اهواز و مدرس سابق جهاد دانشگاهی تهران دارای سابقه خدمت در کلینیک‌ و درمانگاه های متعدد خیریه