بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

عوارض خطرناک پو سیدگی دندان | درمان عوارض خطرناک پوسیدگی دندان

خانم دکتر ترمه

عوارض خطرناک پو سیدگی دندان | درمان عوارض خطرناک پوسیدگی دندان

بهداشت دهان و دندان یکی از مهم ترین اقدامات برای داشتن دهان و دندان ولثه سالم است  . می توان گفت که وجود دندان های که درد دارند لثه های که خونریزی می کند و نفس هایی که بوی بد می دهند. نشانه  عوارض خطرناک پوسیدگی دندان و بهداشت ضعیف  دندان و دهان  است.
در این قسمت دندان های که درد دارند و لثه هایی که خونریزی می کنند و هوایی دم که بوی بدی می دهد از نشانه های بهداشت دهان و دندان ضعیف می باشد. باکتری ها می توانند به راحتی از دهان وارد جریان خون شوند و باعث ایجاد عفونت و التهاب می شود.عوامل بالا می تواند عوارض خطرناک پوسیدگی دندان در بر داشته باشد.

باید به طور مرتب به دندان پزشک مراجعه کنید و از سلامت لثه  و دندان ها اطمینان پیدا کنید تا در صورت پوسیدگی دندان ها فورا اقدام به ترمیم آن کنید.

عوارض خطرناک دندان پوسیده :

در واقع این بیمارهای قلب و عروقی به علت بهداشت ضعیف دهان  و دندان خطر بیماری قلبی را افزایش می دهد و باعث به وجود آمدن باکترهای که باعث بیماری پریودنتال می شوند.

یکی دیگر از عوارض خطرناک پوسیدگی دندان بیماری آلزایمر است که می تواند به علت ژنژیویت ایجاد شود که باکتری در دهان به کانال به کانال عصبی کنترل می یابد و وارد جریان خون می شود .

عوارض خطر ناک پوسیدگی دندان باعث عفونت تنفسی برونشیت و رعایت نکردن  بهداشت ضعیف دهان و دندان رخ می دهد .

دیابت وقتی که سطح قند خون بالا می رود در معرض ابتلا به عفونت می شود . تغییرات هورمونی باعث عفونت دهان می شود که باعث عوارض خطرناک پوسیدگی دندان و بیمارهای لثه ، مادر و کودک را در معرض خطرات قرار می دهد.

ناباروی ، اختلال در نعوظ  ، کشیدن سیگار و تنباکو بر اثر نداشتن بهداشت ضعیف دهان و دندان است.

عوارض دندان پوسیده در دوران بارداری:

باید متذکر شوییم که برای مادران باردار، رعایت صحت دهان و دندان ضروری است، تغییرات هورمونی باعث می شود که عفونت به راحتی در دهان گسترش یابد، هر گونه عفونت در بدن زن باردار ، عوارض حاملگی را افزایش می دهد، این مشکلات، سبب زایمان زودرس نیز می شوند،عوارض دندان های پوسیده و بیماری های لثه، مادر و کودک را در معرض خطرات جدی قرار می دهد.


بیماری های کلیوی و عوارض خطرناک دندان پوسیده:

در واقع افراد مبتلا به بیماری لثه، دارای سیستم ایمنی ضعیف هستند و احتمال اینکه عفونت را تجربه کنند بسیار زیاد است. عفونت‌های بدن، مانند پریودنتال می‌تواند منجر به بیماری‌های کلیوی شود. گاهی اوقات بیماری‌های کلیوی می‌توانند بسیار جدی و حتی مرگ‌بار باشند.

بهترین راه پیشگیری از عوارض خطرناک دندان پوسیده :

-مراجعه مرتب به دندان  پزشک

-رعایت بهداشت دهان و دندان

-حداقل دو بار در روز شسبشوی دندان ها و دهان

-نکشیدن سیگار و مصرف نکردن تنبالو

استفاده از خمیر دندان و دهان شویی


برچسب ها :

معرفی عوارض خطرناک پوسیدگی دندان

درمان عوارض خطرناک پوسیدگی دندان

عوارض خطرناک پوسیدگی دندان


معرفی توسط خانم دکتر ترمه :

دکتر مریم زندیه دکتر دندانپزشکی در ولیعصر جراح- دندانپزشک متخصص بیماریهای دهان و دندان دارای بورد تخصصی فارغ التحصیل دکترای عمومی از اصفهان و دکترای تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی و با 18 سال سابقه کار ،3 سال عضو هیات علمی دانشگاه جندی شاپور اهواز و مدرس سابق جهاد دانشگاهی تهران دارای سابقه خدمت در کلینیک‌ و درمانگاه های متعدد خیریه