بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

ایمپلنت بدون جراحی | کاشت ایمپلنت بدون جراحی

خانم دکتر ترمه

ایمپلنت بدون جراحی | کاشت ایمپلنت بدون جراحی

همانطور که قبلا گفتیم با پیشرفت تکنولوژی در همه عصر ها از جمله دندانپزشکی ، ایمپلنت بدون جراحی یک روش جدید و نوین می باشد .در واقع ایمپلنت بدون جراحی یک نوع کاشت ایمپلنت دندان است، که در آن لثه برش داده نمی شود و در نتیجه بخیه نیز لازم ندارد. این عمل فقط در صورتی انجام می شود که استخوان به اندازه کافی وجود دارد تا دندانپزشک بتواند دید مستقیمی برای کاشت ایمپلنت دندان را داشته باشد.

در چه مواردی می توان درمان ایمپلنت را بدون جراحی انجام داد؟

ایمپلنت پس از کشیدن دندان

در مواردی خاص که یک دندان کشیده می شود، در صورتی که مشکل عفونت و ضعیف بودن دیواره‌های استخوانی‌ وجود نداشته باشد می توان بعد از کشیدن دندان و بدون جراحی و برش بافت، ایمپلنت  را داخل حفره دندان کشیده شده قرار داد.

ایمپلنت بدون جراحی روش پانچی

کاشت دندان به روش پانچ:

وقتی که بافت لثه و استخوان مناسب باشد، کاشت دندان توسط دندانپزشک بدون جراحی و با حداقل درد و خونریزی صورت می گیرد، بدین ترتیب به دلیل عدم آسیب رسانی به بافت اطراف ایمپلنت دندان، دندان کاشته شده سریعتر با استخوان جوش می خورد و زمان درمان به حداقل می رسد.

 

ایمپلنت بدون جراحی روش لیزری

کاشت دندان به روش لیزر:

می توان نگاه کرد که یکی از کاربردهای لیزر درعصر جدید، در کاشت دندان و ایمپلنت است. روش لیزر در کاشت دندان به جهت کمک به جایگذاری ایمپلنت و ضد عفونی کردن سطح ایمپلنت دندان، فرم دهی بافت نرم و ... کاربرد فراوانی دارد که این روش نیز چون بدون جراحی است، درد و خونریزی در آن بسیار کم است.


البته باید این را متذکر شویم این عمل باید با مشورت دندان پزشک انجام شود .در واقع این عمل ایمپلنت بدون جراحی  در صورت وجود ضخامت مناسب استخوان و ارتفاع آن انجام می شود . که به آن عمل پانچ می گویند.

مزیت های  ایمپلنت  بدون  جراحی :

به هر حال کاشتایمپلنت بدون جراحی را از نظر مزایای با روش معمولی کاشت ایمپلنت دندان مقایسه کنید. آن وقت می توانید مزایای ایمپلنت بدون جراحی بیشتر بدانید:

-مدت زمان کاشت آن کم می باشد.این زمان برای کاشت ایمپلنت پانچی به مدت 15 دقیقه کاهش می یابد.

- در روش پانچی مدت بهبودی سریع تر می باشد. این مسئله به خاطر این است که  نیاز به برش و بخیه لثه در روش بدون جراحی نمی باشد.

-در این نوع از جراحی استرس کم ، خونریزی و درد نیز کاهش می یاید.یکی دیگر از مزایای کاشت ایمپلنت با پانچ کاهش میزان خونریزی و درد در بیمار است.

-ایجاد و قابلیت نصب روکش روی پایه بعد از کاشت پایه ایمپلنت در دندان است .

-از بین رفتن تورم و کم شدن درد در ناحیه کاشت دندان به دلیل عدم نیاز به برش بافت لثه

-احتیاج نیست که جراحی های بعدی و ثانویه برای درمان و کاشت دندان صورت بگیرد.

معایب ایمپلنت بدون جراحی :

*این عمل در مواردبسیار محدودی انجام می شود.

* عدم دید کافی برای دسترسی به محل قرارگیری ایمپلنت

*امکان نداشتن پیوند استخوان و بافت به لثه

* از بین رفتن بافت لثه

*امکان انحراف از مسیر و سوراخ کردن دیواره ای استخوان فک

این ایمپلنت بدون جراحی  برای همه بیماران توصیه نمی شود و برای تعداد محدودی آن هم با نظر دندان پرشک انجام می شود.پس بهتر است با متخصص مشورت کنید و بهترین راه برای درمان انتخاب کنید .

 


برچسب ها :

انجام ایمپلنت بدون جراحی

کاشت ایمپلنت بدون جراحی

هزینه ایمپلنت بدون جراحی

ایمپلنت بدون جراحی


معرفی توسط خانم دکتر ترمه :

دکتر مریم زندیه دکتر دندانپزشکی در ولیعصر جراح- دندانپزشک متخصص بیماریهای دهان و دندان دارای بورد تخصصی فارغ التحصیل دکترای عمومی از اصفهان و دکترای تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی و با 18 سال سابقه کار ،3 سال عضو هیات علمی دانشگاه جندی شاپور اهواز و مدرس سابق جهاد دانشگاهی تهران دارای سابقه خدمت در کلینیک‌ و درمانگاه های متعدد خیریه