ایمپلنت بدون جراحی | کاشت ایمپلنت بدون جراحی

ایمپلنت بدون جراحی | کاشت ایمپلنت بدون جراحی

خانم دکتر ترمه

ایمپلنت بدون جراحی | کاشت ایمپلنت بدون جراحی

در واقع ایمپلنت بدون جراحی یک نوع کاشت ایمپلنت دندان است، که در آن لثه برش زده نمی شود و در نتیجه بخیه کردن نیز نداریم. این عمل فقط در صورتی امکان پذیر است که استخوان به اندازه کافی موجود باشد تا دندانپزشک دید مستقیم داشته باشد تا بتواند ایمپلنت دندان را جایگذاری کند.

در چه مواردی می توان درمان ایمپلنت را بدون جراحی انجام داد؟

ایمپلنت پس از کشیدن دندان

در مواردی که یک دندان کشیده می شود، اگر مشکل عفونت و ضعیف بودن دیواره‌های استخوانی‌ وجود نداشته باشد می توان بعد از کشیدن دندان و بدون جراحی و برش بافت، ایمپلنت را داخل حفره دندان کشیده شده قرار داد.

 

ایمپلنت بدون جراحی روش پانچی

کاشت دندان به روش پانچ:
هنگامی که بیمار از بافت لثه و استخوان مناسبی برخوردار باشد، کاشت دندان توسط دندانپزشک بدون جراحی و با حداقل درد و خونریزی صورت می گیرد، بدین ترتیب به دلیل عدم آسیب رسانی به بافت اطراف ایمپلنت دندان، دندان کاشته شده سریعتر با استخوان جوش می خورد و زمان درمان به حداقل می رسد.

ایمپلنت بدون جراحی روش لیزری

کاشت دندان به روش لیزر:
یکی از کاربردهای لیزر درعصر حاضر، در کاشت دندان و ایمپلنت است. لیزر در کاشت دندان جهت کمک به جایگذاری ایمپلنت و ضد عفونی کردن سطح ایمپلنت دندان، فرم دهی بافت نرم و ... کاربرد دارد که این روش نیز چون بدون جراحی است، درد و خونریزی در آن بسیار کم است.


البته باید این را متذکر شویم این عمل باید با مشورت دندان پزشک انجام شود .این عمل ایمپلنت بدن جراحی  در صورت وجود ضخامت مناسب استخوان و ارتفاع آن انجام می شود . که به آن پانچ می گویند.


مزیت های  ایمپلنت  بدون  جراحی :

*چون در این روش برش های عمودی و افقی بافت نرم به کار نمی رود، بنابراین تورم و کبودی و ناراحتی برای بیمار  بعد از عمل کمتر بوده و بیمار زدوتر بهبود می یابد .

*نیاز برای عمل جراحی دوم در این روش لازم نیست تا ببینیم که استخوان جوش حورده است یا نه .

*بعد از کشیدن دندان نیازی برای سپری شدن زمان برای ترمیم جای دندان روی لثه نیست . دوره درمان چند ماه زودتر انجام می شود و به خاطر اینکه زمان آن کاهش می یابد به آن ایمپلنت فوری می گویند.

باید این را در نظر بگیریم که هر عملی معایب و مضرات به خود را دارد.

معایب ایمپلنت بدون جراحی :


*این عمل در مواردبسیار محدودی انجام می شود.

* عدم دید کافی برای دسترسی به محل قرارگیری ایمپلنت

*امکان نداشتن پیوند استخوان و بافت به لثه

* از بین رفتن بافت لثه

*امکان انحراف از مسیر و سوراخ کردن دیواره ای استخوان فک

این ایمپلنت بدون جراحی  برای همه بیماران توصیه نمی شود و برای تعداد محدودی آن هم با نظر دندان پرشک انجام می شود.پس بهتر است با متخصص مشورت کنید و بهترین راه برای درمان انتخاب کنید .

 


برچسب ها :

کاشت ایمپلنت بدون جراحی

ایمپلنت بدون جراحی

هزینه ایمپلنت بدون جراحی