بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

لومینیرز دندان | درمان لومینیرز دندان

خانم دکتر ترمه

لومینیرز دندان | درمان لومینیرز دندان

یکی از روش های که امروزه از آن استفاده می شود روش لومینیرز دندان است .شکل و فرم این روش لومینیرز دندان ، که شامل یک پوسته ی نازک پرسلاین که شبیه به روکش ونیر بوده و برسطوح خارجی دندان ها قرار می گیرد. بنابراین برای قرار گرفتن برسطح دندان مانند روکش وینر و روش لمینت نیازی به برداشتن سطح دندان توسط متخصص نمی باشد.

برای ساخت آن از جنس لومینیرز دندان که از پرسلن سرینات ساخته شده و معمولا با سیمان رزین فوق العاده ترمیمی و چسب به دندان متصل می شود. پرسلن سرینات با پرسلن فلدسپاتی مخلوط با کریستال لوسیت ایجاد شده است. این مواد با دندان اتصالی ایجاد می کند که می تواند برای بیست سال یا بیشتر دوام فراهم بیاورد.

این روش این نوید را به افرادی که در دندان های خود دچار فرسودگی ، ،سیب ، تراشیدگی و همچنین تغییر رنگ شده اند. این لومینیرز دندان  معمولا به 2 جلسه برای درمان احتیاج دارد که وقت بسیار مناسبی را به خود اختصاص داده است . از جمله این که این روش جز درمان های بدون درد است.

از نکات مهم در لومینیرز دندان آسیب نرساندن این روش به ساختار طبیعی دندان می باشد.

افراد با استفاده از این لومینیرز دندان های طبیعی خود را حفظ خواهند نموند.

همچنین لومینیرز دندان قابلیت مقاوم سازی دندان ها را برعهده دارد.که علاوه برزیبایی بخشی به آن ها، آن ها را از خطر فرسودگی و پوسیدگی نیز در امان می دارد.

مزیت های روش  لومینیرز دندان :

-استحکام در حد دندان طبیعی
-عدم ( یا حداقل ) تراش بافت دندان طبیعی
-رنگ و شفافیت بسیار طبیعی در حد دندان طبیعی

-باند فوق العاده به دندان به علت نصب روی بافت مینای دندان و چسباندن با مواد خاص خود

-عدم رنگ پذیری

-دوامی تا حدود 25 سال

مدت زمان و دوام روکش های لومینیرز دندان

در واقع با نتایج تحقیقات کلینیکی بلند مدت (بیش از 20 سال) نشان دهنده دوام و ماندگاری کامل و 100 درصد این روش درمانی بدون ایجاد هر گونه تغییر در روکش های لومینیرز دندان  است.


موارد کاربرد لومینیرز دندان :

-اصلاح خط لبخند

-ترمیم رنگ دندان ها

-اصلاح فرم و شکل دندان ها

-ترمیم فواصل دندانی

-ترمیم شکستگی دندان


مراحل انجام لومینیرز دندان

برای انجام  لومینیرز دندان تنها به 2جلسه حضور بیمار در مطب دندان پزشکی نیاز است . ابتدا از تمامی دندانهای بیمار در جلسه اول یک قالب کلی و دقیق گرفته می شود، سپس در جلسه دوم پروتز ساخته شده تحویل داده می شود.

توجه داشته باشید که لومینیرز دندان در داخل ایران ساخته نمی شود . و این مرکز با توجه به دارا بودن مجوز و سرتیفیکیت رسمی از کمپانی DenMate قالب دندان های شما را به لابراتوار رسمی این کمپانی در بیروت ارسال می کند، و پس از گذشت حدود یکماه لومینیرز های  دندان ساخته شده را تحویل می گیریم.

بنابراین جلسه دوم تحویل لومینیرز دندان حدودا یک ماه بعد از جلسه قالبگیری می باشد.


مراقبت های لازم پس از درمان لمینت لومینیرز دندان

-24تا 48 ساعت پس از درمان حوردن غذاهای نرم توصیه می شود.

-مراقبت روزانه از بهداشت دهان یعنی زدن مسواک واستفاده از نخ دندان

-باید به طور مرتب به دندانپزشک مراجعه کنید.

-از گاز زدن میوه های سفت یا اجسام سفت خوداری کنید.
هزینه لومینیرزدندان


لومینیرهای دندان قطعاً گران‌تر از ونیرها سنتی هستند چرا که از ماده‌ی خاصی ساخته شده و در آزمایشگاه مخصوص تولید می‌شوند. هزینه این درمان می‌تواند بسته به سطح تخصص دندان پزشک و هزینه‌های کار او تغییر کند.


برچسب ها :

قیمت لومینیرز دندان

فرم دهی دندان با روش لومینیرز

درمان لومینیرز دندان

لومینیرز دندان


معرفی توسط خانم دکتر ترمه :

دکتر مریم زندیه دکتر دندانپزشکی در ولیعصر جراح- دندانپزشک متخصص بیماریهای دهان و دندان دارای بورد تخصصی فارغ التحصیل دکترای عمومی از اصفهان و دکترای تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی و با 18 سال سابقه کار ،3 سال عضو هیات علمی دانشگاه جندی شاپور اهواز و مدرس سابق جهاد دانشگاهی تهران دارای سابقه خدمت در کلینیک‌ و درمانگاه های متعدد خیریه