بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

ترمیم دندان لیزری | جراحی ترمیم دندان لیزری

خانم دکتر ترمه

ترمیم دندان لیزری | جراحی ترمیم دندان لیزری

در حقیقت فناوری جدید ترمیم دندان لیزری در دندان پزشکی می تواند کمک شایانی برای درمان و ترمیم دندان ها کند . به کمک فناوری لیزر می توان در ابتدا با درمان پوسیدگی از گسترش آن جلوگیری  کرد و از درمان های سخت و آزار دهنده برای بیماران وهزینه  سنگین جلوگیری کرد.

لیزرهای بافت سخت دندان پزشکی طول موجی دارند که توسط هیدروکسی آپاتیت (نمک کلسیم فسفات یافت شده در استخوان دندان )و آب شدید قابل جذب است و ترمیم دندان لیزری توسط  دستگاه لیزر روی دندان انجام می شود و احتیاج به بی حسی و یا بیوشی ندارد.


ترمیم دندان با لیزر از جمله مواردی است که در مورد آن بسیار صحبت می کنند . پر کردن دندان یک نوع از خدمات دندان پزشکی ترمیمی است که برای اصلاح ترک خوردگی های جزئی دندان، پوسیدگی دندان یا سایر آسیب های وارد شده به سطح دندان ها پس از بررسی عکس دندان استفاده می شود. پر کردن دندان با لیزر دندانپزشکی بسیار دقیق تر از مته است. زمانی که دندانپزشک از مته برای ترمیم پوسیدگی دندان استفاده می کند، ممکن است قسمت های سالم نیز تحت تماس با مته قرار گیرند. اما لیزر این گونه نیست. لیزر تنها نقاطی را هدف قرار می دهد که آسیب دیده اند. استقاده از ترمیم دندان با لیزر هیچ گونه عوارض جانبی برای بیمار ندارد. در نتیجه بیمار درد، خونریزی لثه، و عفونت پس از درمان را تجربه نخواهد کرد.

لیزرهای بافت سخت اغلب در آماده سازی و شکل دهی به دندان برای اتصال مواد کامپوزیت ،برش مقادیر کم از ساختار دندان و ترمیم ساییدگی های خاص در ماده پر کننده آمالگام دندان استفاده می شود .

وقتی که لیزر هوشمند دندان پزشکی برای تراش پوسیدگی و ترمیم دندان استفاده می شود تنها بافت پوسیده هدف ما است. یعنی بافت سالم دندان دست نخورده باقی می ماند. دریل های دندان پزشکی با ایجاد حرارت و با لرزش مداوم به بافت سالم اطراف پوسیدگی آسیب می رساند.

علت اصلی دندان درد نیز همین است.

لیزرهای استفاده شده در روش های پر کردن دندان قادر به کشتن باکتری های موجود در حفره بوده و به طور بالقوه منجر به بهبود طول عمر ترمیم های دندان می شود .

- لیزردر حالت غیر تماسی در ترمیم دندان با فرایند ادتنوپلاستیک عاج دندان را حساسیت زدایی می کند.

-ترمیم دندان لیزری، ارتعاش و صدای دریل دندان پزشکی را ندارد و همین بودن ارتعاش و صدای دریل باعث استرس و ترس در بین بیماران می شود.

- ترمیم دندان لیزری، عاج دندان و مینای دندان را بدون برجای گذاشتن سطح کربونیزه درمان می کند.

-لیزر و جدا کردن براکت های اردتونسی و حذف رزین های پر کننده روی دندان کارآمد است.

قبل از هر کاری با دندان پزشک در مورد نوع درمان مشورت کنید و اجازه بدهید دندان پزشک براساس بیماری دندان درمان دندان شما را شروع کند و به توصیه های او قبل و بعد از جراحی توجه کنید.
برچسب ها :

جراحی ترمیم دندان لیزری

هزینه ترمیم دندان لیزری

ترمیم دندان لیزری


معرفی توسط خانم دکتر ترمه :

دکتر مریم زندیه دکتر دندانپزشکی در ولیعصر جراح- دندانپزشک متخصص بیماریهای دهان و دندان دارای بورد تخصصی فارغ التحصیل دکترای عمومی از اصفهان و دکترای تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی و با 18 سال سابقه کار ،3 سال عضو هیات علمی دانشگاه جندی شاپور اهواز و مدرس سابق جهاد دانشگاهی تهران دارای سابقه خدمت در کلینیک‌ و درمانگاه های متعدد خیریه