استرس و سلامت دندان

خانم دکتر ترمه و آقای دکتر ابراهیمی

استرس و سلامت دندان

استرس و  سلامت دندان  و دهان بسیار با هم مرتبط است. مسائلی مانند افسردگی، استرس و اضطراب می‌تواند بر سلامت دندان‌ها تاثیر بگذارد. در حالی که نیمی از افرادی که به صورت بالینی دچار افسردگی شده اند، وضعیت دندان‌هایشان  متوسط یا ضعیف است. همچنین بین انواع بیماری‌های لثه و سلامت روان ارتباط قوی‌ای وجود دارد. افرادی که دارای مشکلاتی مانند افسردگی و اضطراب هستند، باید در روند بهداشت دهان و دندان مراقبت‌های ویژه‌ای داشته باشند تا اطمینان حاصل شود که دهان و دندان آنها سالم و بدون مشکل است.


افرادی که دچار افسردگی شده اند یا رژیم‌های ناسالم داشته باشند و مراجعه به متخصص دندانپزشک خوب را پشت گوش می‌اندازند.استرس و سلامت دندان را نباید به راحتی از کنارش گذشت .چون عوارض زیادی به غیر خرابی دندانها برای بدن نیز زیان آور است.


 افراد مضطرب با زخم دهان و دندان قروچه به دندان ها آسیب می رساند و گاهی استرس و سلامت دندان فرد را دچار سر دردگمی می کند.  در مورد دندان قروچه، بیماران ممکن است به طور دائم دندان آسیاب اصلی را از پا در آورند و باعث وارد شدن آسیب‌های جبران ناپذیری به مینای دندان شوند.


عوارض سلامت روانی ضعیف نه تنها در ذهن، بلکه در بدن نیز می‌تواند بروز کند. استرس، اضطراب و افسردگی می‌تواند بر بهداشت دهان و دندان تاثیر بگذارد و منجر به ایجاد بیماری لثه و پوسیدگی دندان شود.

برای همین باید به دندان پزشک مراجعه کرد و با مشورت از بروز آسیب زدن به دندان ها جلوگیری کنیم.


استرس باعث سردرد و معده درد می شود. اما اگر استرس خیلی زیاد باشد، می تواند باعث مشکلات دهانی، دندان و لثه گردد و به طور کلی سلامت عمومی بدن را به خطر بیندازد.

پس مشخص است که استرس و سلامت دندان باهم رابط نزدیک دارند.برچسب ها :

ارتباط استرس و سلامت دندان

تاثیر استرس و سلامت دندان

استرس و سلامت دندان

نقش استرس و سلامت دندان