بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

خونریزی لثه بعد از کشیدن | جراحی خونریزی لثه بعد از کشیدن

خانم دکتر ترمه

خونریزی لثه بعد از کشیدن | جراحی خونریزی لثه بعد از کشیدن

این موضوع خونریزی لثه بعد از کشیدن دندان بسیار برای افراد نگران کننده می باشد زیرا خونرریزی لثه بعد از کشیدن دندان بسیار زیاد میشود، همچنین وقتی خون با بزاق دهان مخلوط می شود به نظر می‌رسد خون بسیار زیاد می باشد.و این که احتمال عفونت در این موقع زیاد می باشد.

هنگامی که خونریزی لثه بعد از کشیدگی دندان ایجاد می شود بعد از مدت کوتاهی  در محل آن لخته خون تشکیل می شود .اجازه بدهید تا زخم درمان شود. دندانپزشک شما پس از کشیدن دندان، یک تکه باند گاز را در نزدیکی محل زخم قرار می‌دهد. شما باید سعی کنید آنرا گاز بگیرید و حداقل یک ساعت آن را در محل نگه دارید. این کار باعث می‌شود که خونریزی لثه بعد از کشیدن دندان شما متوقف شود به شرط آنکه باند را نجوید. اگر بتوانید آن را در محل به مدت طولانی‌تری نگه دارید، بهتر است. باید توجه کنید که بر اساس میزان خونریزی باند را تعویض نمایید.

برای جلوگیری از خونریزی لثه  بعد از کشیدن دندان می توانید کارهای زیر را  انجام بدهید:

-اولین روش برای بند آوردن خونریزی لثه بعد از کشیدن دندان استفاده از یک گاز استرلیل مرطوب شده است.

-از چای کیسه ای استفاده می کنیم

-فعالیت های بدن را محدود کنید

-از عصاره چای سبز استفاده نمایید

-سیگار نکشید

-قرار دادن دو بالش در زیر سر به هنگام استراحت

-مسواک زدن دندان ها از روز بعد از جراحی  بدون برخود به بخیه ها


بعد از کشیدن دندان محل خارج شدن دندان که همان لثه است دچاره خونریزی کمی می شود که با مصرف موارد بالا و استفاده از یخ یا همان بستنی خونریزی لثه بعد از کشیدن دندان برطرف می شود.در موارد نادری خونریزی لثه بعد از کشیدن دندان زیاد شده که باید حتما به دندان پزشک مراجعه کرد.

در بعضی از موارد دندان پزشک برای برطرف کردن خونریزی لثه بعد از کشیدن دندان اقدام به بخیه زدن لثه می کند.

موارد بهداشتی و توصیه های دندان پزشک در موقع خونریزی لثه بعد از کشیدن دندان را رعایت کنید تا دچار مشکل نشوید.

برای جلوگیری از خونریزی لثه بعد از کشیدن دندان از موارد زیر برای حداقل 24 ساعت پرهیز کنید:

-مصرف دخانیات ممنوع است

-استفاده نوشیدنی با نی

-نوشیدن الکل ممنوع

-نوشیدنیهای گاز دار استفاده نشود

-نوشیدن مایعات داغ متقوف کرده تا بهبود لثه

-تخلیه شدید محتویات دهان یا بینی (تف کردن شدید و …)

تغذیه و اقدامات درمان خونریزی لثه بعد از کشیدن دندان

1-روز اول کشیدن دندان ازسوپ ولرم، ابمیوه طبیعی(بدون نی) و بستنی تغذیه کنید.

2-روز بعد از کشیدن دندان شستشوی ملایم با محلول دهانشویه کلرهگزیدین در محل جراحی باید انجام شود. شستشو روزی ٣-4 مرتبه و به مدت یک هفته باید انجام شود. توجه کنید خصوصا در 4٨ ساعت اول شستشو بسیار ملایم باید انجام شود. در صورت عدم دسترسی به محلول فوق الذکر میتوانید از اب نمک رقیق (به میزان ١-٢ قاشق شربت خوری نمک در یک لیوان اب) استفاده کنید. استفاده از محلولهای دهانشویه تجاری که برای استفاده روزمره هستند توصیه نمیشود.

3-مسواک زدن در روز کشیدن و روزهای بعد با احتیاط و ملاحظه نواحی نزدیک به موضع کشیدن باید حتما انجام شود.

4-بطور معمول بعد از جراحی های دهان و از جمله کشیدن دندان بیماران درد متوسطی را تا چند روز تجربه میکنند. که اکثرا با مسکن های ضد التهاب نظیر ایبوبرفن تا حدود زیادی تسکین میابد. در بیمارانی مشکلات زمینه ای نظیر بیماریهای قلبی و عروقی و … دارند، مصرف این داروها ممنوع است. و باید با پزشک خود برای مصرف داروی جایگزین مشورت کنند.

5-در ساعات اولیه پس از کشیدن تا 24 ساعت سرد نگه داشتن موضع میتواند به کاهش تورم و عوارض جراحی کمک شایانی بکند. پس از کمپرس سرد غافل نشوید.

بعد ازمراحل کشیدن دندان و یا انجام دادن جراحی خونریزی از لثه طبیعی می باشد، ولی نکاتی  است که بعد از کشیدن دندان و یا جراحی، بیمار می تواند خونریزی را به حداقل برساند.

برای کم کردن خونریزی لثه بعد از کشیدن دندان، کاشت دندان، جراحی دندان و یا روش دیگر برای بهبود سریع آن باید مراقبت‌های لازم انجام شود.

بیماران برای درمان و بهبودی خونریزی لثه بعد از کشیدن دندان، جراحی دندان، کاشت دندان باید به دستورالعملی که دندانپزشک به شما میدهد عمل کنید.

 

 برچسب ها :

درمان خونریزی لثه بعد از کشیدن

بند آوردن خونریزی لثه بعد از کشیدن

جراحی خونریزی لثه بعد از کشیدن

خونریزی لثه بعد از کشیدن


معرفی توسط خانم دکتر ترمه :

دکتر مریم زندیه دکتر دندانپزشکی در ولیعصر جراح- دندانپزشک متخصص بیماریهای دهان و دندان دارای بورد تخصصی فارغ التحصیل دکترای عمومی از اصفهان و دکترای تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی و با 18 سال سابقه کار ،3 سال عضو هیات علمی دانشگاه جندی شاپور اهواز و مدرس سابق جهاد دانشگاهی تهران دارای سابقه خدمت در کلینیک‌ و درمانگاه های متعدد خیریه