بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

سمنتوم دندان | ارتودنسی سمنتوم

خانم دکتر ترمه

سمنتوم دندان | ارتودنسی سمنتوم

یکی دیگر از بیماری دندان سمنتوم دندان می باشد این عارضه ،  سمنتوم دندان  یکی از بافت های سخت، فاقد عروق خونی، و حاوی مواد معدنی دندان می باشد که کل سطوح ریشه های آناتومیک دندان را پوشش می دهد.این سمنتوم دندان از بخش گردن دندان، واقع در نقطه اتصال مینای تاج دندان (خط طوق دندان) و سمان ریشه آن آغاز می شود.

نقش سمنتوم دندان :

-در واقع اولین و مهمترین عملکرد سمنتوم  دندان اتصال دندان به حفره استخوانی پیرامون آن می باشد  که با اتصال فیبر های اصلی کلاژن الیاف لیگامان پریودنتال به سطح ریشه انجام می شود.

-دومین نقش سمنتوم دندان این می باشد که با رشد خود جبران مواد از دست رفته دندان را می کند که در نتیجه ساییدگی سطح اکلوزال از بین می روند.

-سومین وظیفه سمنتوم دندان  این است که با رشد دائمی خود رشد عمودی و لغزش دندان به سمت مزیال را ممکن می سازد.

-چهارمین عملکرد آن این است که تنظیم مجدد فیبرهای اصلی غشاء پریودنتال را به طور مداوم ممکن می سازد.

عوارض بیماری سمنتوم دندان :

هنگامی که به دندان ضربه وارد شود، بخش های بزرگ یا کوچکی از سمنتوم دندان از عاج دندان جدا میشوند. این پارگی بیشتر در نقطه اتصال سمنتوم  دندان به عاج دندان رخ می دهد، ولی این امر در قسمت سمنتوم دندان  یا عاج نیز میباشد. در نتیجه با وجود ترک های عرضی ریشه دندان می توانند با شکل گیری سمنتوم  دندان جدید و اتصال مجدد بخش های جدا شده بهبود پیدا کنند.

زمانی که  سمنتوم  دندان بخش گردنی ریشه دندان را پوشش ندهد، پس از تحلیل لثه، عاج دندان که بسیار حساس می باشد در قسمت گردن دندان بدون پوشش باقی می ماند. با بالا رفتن سن به تدریج سمنتوم دندان  بیشتری بدون پوشش باقی می ماند و با مسواک زدن به تدریج ساییده می شود. در نهایت دندان نسبت به دما، مواد شیمیایی و محرک های مکانیکی حساس تر می شود.

درمان و بهبود بیماری سمنتوم دندان :

حالا در مورد این موضوع که سمنتوم دندان در برابر حل شدن مقاوم تر از استخوان است، انجام درمان ارتودنسی را امکان پذیر می سازد. زمانی که دندان با استفاده از ابزار ارتودنسی جابجا می شود، استخوان از سمت مخالفی که تحت فشار واقع شده جذب می شود و در قسمت تحت فشار استخوان جدید شکل می گیرد. در سمتی که دندان رو به آن جابجا می شود، فشار روی استخوان و سمنتوم  دندان برابر است. می توان جذب استخوان و سمنتوم  دندان را پیش بینی کرد.

 


برچسب ها :

ارتودنسی سمنتوم

درمان سمنتوم

بافت سخت دندان یا سمنتوم

سمنتوم دندان


معرفی توسط خانم دکتر ترمه :

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


فروش لوازم یدکی مزدا در سایت مزدا - مشاوره خرید لوازم مزدا - آگاهی از خرید لوازم یدکی مزدا - توضیحات مکمل لوازم یدکی مزدا - قیمت مناسب لوازم یدکی مزدا - ضمانت بهترین کیفیت لوازم یدکی مزدا در بازار چراغ برق


فروش اتصالات استنلس استیل در بورس لوله و اتصالات صنعتی و صنایع غذایی (پارس استیل)


لوازم یدکی وینگل - لوازم یدکی کاپرا - لوازم یدکی ون - نمایندگی ون - لوازم وینگل|لوازم کاپرا
وارد کننده لوازم یدکی کاپرا و لوازم یدکی وینگل در بازار چراغ برق با ضمانت بهترین قیمت و کیفیت,قیمت آخر لوازم کاپرا را از ما بخواهید


فروش لوازم یدکی لیفان|لوازم یدکی لیفان فابریکی|لوازم لیفان اصلی لوازم یدکی لیفان |لوازم یدکی لیفان فابریکی|لوازم لیفان اصلی برای استعلام قیمت و ثبت سفارس تماس بگیرید 09125101633 فروش لوازم یدکی لیفان در بازار چراغ برق با ضمانت بهترین قیمت و کیفیت فروش لوازم یدکی تخصصی لیفان + لوازم لیفان را گران نخرید


ماشین ظرفشویی آاگ - قیمت بدونه واسطه ماشین ظرفشویی آاگ در نمایندگی ااگ برتر ضمانت بهترین قیمت ۰۹۱۰۹۶۶۳۹۵۸ استعلام قیمت ماشین ظرفشویی ااگ با شماره ای نمایندگی رسمی ااگ امکان پذیر میباشد. فروش ماشین ظرفشویی آاگ در نمایندگی رسمی و اصلی با ضمانت نامه اصلی شرکت ااگ