بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

رادیوگرافی اکلوزال | عکس رادیو گرافی اکلوزال

خانم دکتر ترمه

رادیوگرافی اکلوزال  | عکس رادیو گرافی اکلوزال

وقتی به دندانپزشکی مراجعه می کنید مشاهده می تماید که ابتدا دندانپزشک عکسبرداری از دندان شما را تجویز میکند. به عکسبرداری از ناحیه دهان رادیولوژی دندان گفته میشود. رادیولوژی دندان دکتر را قادر میسازد تا اگر کوچکترین مشکلی در هر قسمت از دندان و یا حتی دهان را با علم خود تشخیص دهد. رادیوگرافی دندان میتواند به دکتر نشان دهد که کدام قسمت دهان و یا دندان دچار بیماری شده است. رادیوگرافی دندان فقط مختص بیماری های دندان نیست و انواع مختلف عکسبرداری کمک میکنند تا دکتر بتواند در تشخیص مشکلات دندان، فک و استخوان های دهان به خوبی عمل کند. رادیوگرافی  اکلوازل  داخل دهانی را میتوان بهترین نوع عکسبرداری از دهان و دندان دانست که قادر است هر نوع بیماری موجود در ریشه و بافت نرم دهان را آشکار سازد. رادیوگرافی داخل دهانی فقط با یک روش انجام نمیشود و انواع گوناگونی دارد.

 

کاربردها:

- تشخیص پوسیدگی
- مشاهده ریشه دندان
- بررسی سلامت قسمت استخوانی اطراف دندان
- مشاهده وضعیت دندان در حال رشد

 

البته تجویز نوع رادیوگرافی داخل دهانی کاملا به نظر پزشک بستگی دارد. نوعی از رادیوگرافی داخل دهانی وجود دارد که رادیوگرافی اکلوزال نامیده میشود و برای کودکان مناسب میباشد. رادیوگرافی اکلوزال از انواع دیگر رادیوگرافی بزرگتر است و میتواند جایگاه دندان کودک را به تصویر بکشد. رادیوگرافی اکلوزال تمام دندان های بالا و همچنین پایین را در بر میگیرد و نشان میدهد.به طور کلی کاربرد رادیو گرافی اکلوزال به شرح زیر میباشد:رادیوگرافی اکلوزال مرحله رشد دندان کودکان را در یک فک نشان میدهد.

رادیوگرافی دندان در مواردی که امکان وجود دندان نهفته و همچنین سنگ بزاقی وجود داشته باشد استفاده میشود.

رادیوگرافی اکلوزال میتواند مراحل رشد دندان های شیری و بررسی آنها را نشان دهد.

 

برای دریافت توضیحات بیشتر در مورد رادیوگرافی اکلوزال به دکتر علیرضا ابراهیمی و خانم دکتر ترمه مراجعه کنید .

شماره تماس 22862839 ما برای خدمت رسانی آماده هستیم.

شناخت رادیو گرافی اکلوزال را از دکتر علیرضا ابراهیمی و خانم دکتر ترمه بخواهید.

 


برچسب ها :

عکس رادیو گرافی اکلوزال

کاربرد رادیو گرافی اکلوزال

تشخیص با رادیوگرافی اگلوزال

رادیوگرافی اکلوزال


معرفی توسط خانم دکتر ترمه :

دکتر مریم زندیه دکتر دندانپزشکی در ولیعصر جراح- دندانپزشک متخصص بیماریهای دهان و دندان دارای بورد تخصصی فارغ التحصیل دکترای عمومی از اصفهان و دکترای تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی و با 18 سال سابقه کار ،3 سال عضو هیات علمی دانشگاه جندی شاپور اهواز و مدرس سابق جهاد دانشگاهی تهران دارای سابقه خدمت در کلینیک‌ و درمانگاه های متعدد خیریه