بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

اشتباهی در مورد بهداشت دهان و دندان | تفکر اشتباهی در مورد بهداشت دهان و دندان

خانم دکتر ترمه

اشتباهی در مورد بهداشت دهان و دندان | تفکر اشتباهی در مورد بهداشت دهان و دندان

اگر روزی دو بار مسواک بزنند کفایت می کند اما اشتباهی در مورد بهداشت دهان و دندان وجود دارد که ممکن است شما به طور روزانه آنها را انجام دهید. این اشتباهات ساده شاید برای بهداشت دهان و دندان خطرناک محسوب شوند. دهان خود را با آب آشامیدنی شستشو دهید و سعی کنید دست کم سالی دو بار حتی بدون داشتن دندان درد به دندان پزشک مراجعه نمایید.

آب میوه معمولا نوشیدنی سلامتی محسوب می شود. در عین حال که آب میوه ها می توانند برای بدن بسیار مفید باشند اما رنگدانه های آن ها می تواند باعث رنگ گرفتن دندان ها شود. این روزها که بسیاری از مردم علاقه به سفید کردن دندان هایشان پیدا کرده اند اولین توصیه ای که به آنان می شود این است که از نوشیدن نوشیدنی های رنگی خودداری نمایند. شما باید تا جایی که می توانید مصرف رنگدانه هایی که دندان هایتان را در معرض آن قرار می دهید به حداقل برسانید .

ممکن است گاهی شما دیروقت به خانه بیایید و از طرفی هم مجبور باشید صبح زود از خواب بیدار شوید پس احساس خستگی می کنید و بدون مسواک زدن به تخت می روید. اگر این رویه مدام تکرار شود ممکن است دندان هایتان آسیب جدی ببینند. پزشکان می گویند اغلب کسانی که پیش از خوابیدن مسواک نمی زنند دلیل قاطعی ندارند و تنها این کار را فراموش می کنند. مسواک نزدن پیش از خواب می تواند عواقب بسیار بدی داشته باشد. دهان شما اسیدی تر می شود و پلاک و باکتری ایجاد می کند. تنها یک مسواک دو دقیقه ای قبل از خواب می تواند مانع تمام این اتفاقات شود.


اکثر ما می دانیم که قهوه برای دندان هایمان مناسب نیست و می تواند آنها را لک کند اما باز هم نمی توانیم از نوشیدن قهوه دست بکشیم. مسواک زدن بلافاصله پس از نوشیدن قهوه ممکن است کمی از لک شدن جلوگیری کند اما باز هم می تواند به دندان ها آسیب برساند.


این نوشیدنی ها مانند سودا دارای مقادیر زیادی شکر هستند که برای دندان ها به شدت مضر می باشد. اگر بعد از تمرین به نوشیدنی های ورزشی متکی هستید حتما با دندانپزشک خود مشورت کنید تا گزینه های مناسب تری را به شما پیشنهاد دهد.

یکی از اصول مهم بهداشت دهان و دندان این است که هر شش ماه یک بار مسواک قدیمی خود را دور انداخته و مسواک جدیدی جایگزین آن کنید می توانید این کار را هر شش ماه پس از مراجعه به دندانپزشک انجام دهید. هر چند بسیاری از دندان پزشکان اعتقاد دارند این کار یعنی تعویض مسواک باید هر سه ماه یک بار انجام گیرد تا از تمیز بودن مسواک اطمینان حاصل شود به خصوص اگر به بیماری شدیدی دچار شدید حتما مسواک تان را عوض کنید.

حتی اگر بسیار هم سرتان شلوغ است باز هم برای مراجعه نزد دندانپزشک وقت بگذارید. دندانپزشک را در اولویت لیست خود قرار دهید. چکاپ توسط دندانپزشک می تواند از بسیاری از بیماری ها پیشگیری کند. اگر مشکلی برایتان پیش بیاید و سپس بخواهید بلافاصله نزد دندانپزشک بروید ممکن است روند درمان بسیار سخت و طولانی تر شود. رفتن به دندانپزشک وقتی احساس درد می کنید احتمالا روند درمان تان را بسیار گران تر و طولانی تر خواهد کرد زیرا آسیب شدیدتر و قدیمی تر شده است.  دندان پزشکان علائم اولیه بیماری ها را می دانند و می توانند با هشدار دادن و ارائه خدمات باعث پیشگیری و سلامت دهان و دندان شما شوند.

یکی از دلایلی اشتباهی در مورد بهداشت دهان و دندان این که برخی افراد به دندانپزشک مراجعه نمی کنند دلیل آهنا این است که دندان هیچ دردی ندارند. با این حال مشکلات دندان ممکن است بدون هیچ علائمی آغاز شوند بنابراین نداشتن درد نمی تواند به نشانه سالم بودن شما باشد. دندان پزشکان معتقدند که اکثر افراد تا وقتی آسیب نبینند به آنها مراجعه نمی کنند و این امر می تواند به مشکلات جدی تری بدل شود. مشکلات دندان تا وقتی که به عصب نرسیده باید درمان شود در غیر این صورت کار مشکل تر می شود.

برایدریافت  اطلاعات بیشتر از نکات اشتباهی در مورد بهداشت دهان و دندان با دکتر علیرضا ابراهیمی و خانم دکتر ترمه مشاوره بگیرید.

 برای تماس با دکتر علیرضا ابراهیمی و خانم دکتر ترمه با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.


برچسب ها :

تفکر اشتباهی در مورد بهداشت دهان و دندان

روش های پیشگیری اشتباهی در مورد بهداشت دهان و دندان

نکات اشتباهی در مورد بهداشت دهان و دندان

اشتباهی در مورد بهداشت دهان و دندان


معرفی توسط خانم دکتر ترمه :

دکتر مریم زندیه دکتر دندانپزشکی در ولیعصر جراح- دندانپزشک متخصص بیماریهای دهان و دندان دارای بورد تخصصی فارغ التحصیل دکترای عمومی از اصفهان و دکترای تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی و با 18 سال سابقه کار ،3 سال عضو هیات علمی دانشگاه جندی شاپور اهواز و مدرس سابق جهاد دانشگاهی تهران دارای سابقه خدمت در کلینیک‌ و درمانگاه های متعدد خیریه